Fotod: Euroopa päeva tähistatakse Eestis lillevaipadega

{{1620553980000 | amCalendar}}

9. mai on Euroopa päev ja tänavu ühtlasi ka emadepäev. Sel puhul kaunistab Haapsalu, Jõhvi, Kuressaare, Kärdla, Narva, Põlva, Pärnu, Tallinna ja Võru keskväljakut lillevaip – Euroopa päeva tähistamiseks sümboolselt EL-i ja Eesti lipu värvides.

Keskpäeval kõlas Tallinna Jaani kiriku torni kellamängus Euroopa hümn – Ludwig van Beethoveni "Ood rõõmule". Kellamängu saatel avasid Vabaduse väljaku lillevaiba Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Jõhvi kontserdimaja juures oli 1050 lillest lillevaiba kujundanud Maali Roomet-Allese. Lillevaiba taustaks mängib Euroopa rahvaste muusika. Euroopa päeva puhul esinesid kõnedega Ida-Virumaa omavalitsuste liidu esimees Eve East ja Saksa saatkonna asejuht Martin Langer.

 

Euroopa päeva lillevaip Narvas:

 

Üle Eesti kulus lillevaipade kujundamiseks 20 000 potilille, mis sama päeva õhtul kingitakse naistele, kes on tööl kriisi ajal suure koormusega töökohtades nagu haiglad, päästekeskused, koolid ja lasteaiad, paljud neist ka emadepäeval. Lillekompositsioone saab imetleda hommikul kella 9 õhtul kella 18.

Lisaks saab üheksas Eesti linnas - Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus, Tallinnas ja Võrus – kolme päeva jooksul (7.-9. mai) mängida Euroopa päevale pühendatud orienteerumismängu. Mängus saab osaleda nutiseadme rakenduse abil.

Mängu eesmärk on kõndida läbi kõik kaardil näidatud Euroopa Liidu liikmesriigid ehk kontrollpunktid. Laupäeva õhtu seisuga oli mängu läbinud üle 1000 mängija.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: