Otse kell 12: veebiseminar "Mida on Euroopal koroonakriisist õppida?"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Euroopa päev Vabaduse väljakul Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Äsjase Euroopa päeva puhul korraldavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis veebiseminari "Mida on Euroopal koroonakriisist õppida?", millega avatakse ka Euroopa tuleviku konverentsi arutelu Eestis. Kell 12 algavat seminari näeb otsepildis ERR-i uudisteportaalis.

Seminaril arutletakse selle üle, kas ja millised Euroopa Liidu pädevused peaksid muutuma? Kas tervisevaldkonnas peaks EL-i pädevus olema suurem? Kas siseturu ja Schengeni toimimist tuleks parandada? Millised Euroopa Liidu arengud on sobivad ja vajalikud Eestile ja kuidas Eesti suudab Euroopa Liidu eelarvest pakutavaid võimalusi täiel määral kasutada?

Seminari kava:

12–12.45 Mida on Euroopal kriisist õppida?

Kõnelevad peaminister Kaja Kallas ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson.

12.45–13.30 Kuidas on Euroopa kriisilahendustega rahul Eesti inimesed? Mida oodatakse edaspidi?

Eurobaromeetri Eesti raportit tutvustab Aivar Voog (Kantar Emor), uuringule annavad tagasisidet Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser ja riigikogu liige Urmas Reinsalu.

13.30–14.15 Kuidas näevad Euroopa tulevikku inimesed üle Eesti?

Kohalikud ettevõtjad, poliitikud ja ajakirjanikud jagavad Euroopa teabekeskuste juhtimisel oma mõtteid sellest, kuidas EL on kriisis hakkama saanud ja mida tulevikus saaks paremini teha. EL-i teabekeskused alustasid tööd 1. mail kaheksas Eesti linnas ja vallas: Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus ja Võrus.

Arutelu juhib ajakirjanik Johannes Tralla.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: