Eesti ohvitser asub teenima USA Euroopa väejuhatuse staapi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaitseväe peastaabi personaliosakonna ülem kolonel Vitali Lokk ja esimese eestlasena USA Euroopa väejuhatuse staapi teenima suunduv kolonelleitnant Riho Rõngelep. Autor/allikas: Ardi Hallismaa/Eesti kaitsevägi

Teisipäeval allkirjastati videosilla vahendusel USA ja Eesti kaitseväe vahel ühiste kavatsuste leping, mille kohaselt alustab sel suvel USA Euroopa väejuhatuse staabis teenistust Eesti kaitseväe vanemohvitser kolonelleitnant Riho Rõngelep.

Eesti kaitseväe staabiohvitserid hakkavad teenima Saksamaal Stuttgardis asuvas USA Euroopa väejuhatuse staabis 24-kuuliste rotatsioonide kaupa.

Esimese eestlasena asub teenistusse kolonelleitnant Riho Rõngelep tänavu augustis. Väejuhatuse ametikoht eeldab koloneli auastet.

Eestlasest staabiohvitseri ülesandeks saab koordineerida operatiivplaneerimist Euroopas paiknevate USA väeüksuste ja Eesti kaitseväe vahel ning anda Eesti sisend USA tegevusplaanidesse siinses regioonis.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem ütles, et allkirjad saanud kokkuleppe poole on püüeldud aastaid. "Oma mees USA väejuhatuses aitab märgatavalt tugevdada meievahelist koostööd ja kaasarääkimist operatiivplaneerimise alal," lisas ta.

"Meil on hea meel tervitada Eesti ohvitseri meie staabis," ütles USA Euroopa väejuhatuse plaanide, poliitika ja strateegia direktor kindralmajor Charles Miller. "See leping väljendab süvenevat koostööd USA ja Eesti vahel ning sellest võidavad selgelt mõlemad riigid."

USA Euroopa väejuhatus (United States European Command – EUCOM) on üks 10 USA väejuhatusest. EUCOM-i vastutusalasse kuuluvad 51 riiki ja piirkonda ning see hõlmab Euroopat, Venemaad, Gröönimaad ja Israeli. USA Euroopa väejuhatuse komponentide hulka kuuluvad maaväe, mereväe, õhuväe, merejalaväe ja erioperatsioonide üksuste väejuhatused.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: