Herem: vormi kandmise keeldu 9. mail poleks pidanud andma

Foto: Ken Mürk/ERR

Sidepataljoni ülema käsk sõduritele 9. mail mitte vormi kanda oli ülepingutatud ja tänases olukorras sellist käsku rohkem andma ei peaks, ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

Sidepataljoni ülem Priit Averkin andis käsu sõduritele 9. mail tänaval vormi mitte kanda. Enne oli ta oma staabiga nõu pidanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sidepataljoni kõrval asub sõjaväekalmistu, kus 9. mai tähistajad pühapäeval kogunesid.

"Aastal 2008 ja pärast seda ohuhinnangu järgi käitutigi nii pidevalt. Tänases olukorras on see minu arvates ülepingutatud ja sellist vormi kandmise keeldu poleks pidanud andma," ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

"Ma olen rääkinud sellest pataljoni ülemaga ja rõhutanud talle, et täna või ka homme, kui olukord on sama, sellist käsku anda ei tohi," lisas ta.

"Eesti Vabariigis tagab korra, kaitse politsei ja tagab ka seda sellistel üritustel. See ongi politsei ülesanne. Eesti Vabariigi kaitseväelase vorm ei pea taganema olukorras, kus georgi lindid lehvivad," kommenteeris riigikogu liige Urmas Reinsalu (Isamaa).

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: