EKRE pöördus taasterahastu heakskiitmise tõttu õiguskantsleri poole

EKRE fraktsioon riigikogus
EKRE fraktsioon riigikogus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

EKRE fraktsioon pöördus taasterahastu heakskiitmise tõttu õiguskantsleri poole. Fraktsiooni hinnangul ei ole taasterahastu riigikogus heaks kiitmine põhiseadusega kooskõlas, kuna maksude kehtestamine peaks jääma vaid riigikogu pädevusse.

EKRE hinnangul võtab otsuse eelnõu Eestile rahalisi kohustusi ja tekitab olukorra, kus tulevikus hakkab osa maksude kehtestamisest ja riigieelarve kulude otsustamisest toimuma Euroopa Liidus.

Põhiseaduse järgi on maksude kehtestamine riigikogu ainupädevuses ja kui seda lahjendatakse on EKRE hinnangul vähendatud riigikogu põhiseaduslikku pädevust.

EKRE fraktsiooni esimehe Henn Põlluaasa sõnul tuleb antud otsust vaadata koosmõjus 2003. aastal rahvahääletusel tehtud põhiseaduse täiendamisega, mis kehtestas selged piirid suveräänsuse delegeerimisel Euroopa Liidule.

Põlluaasa sõnul ei saa ilma põhiseadust muutmata rohkem otsuseid riigikogult ära delegeerida, see vajaks uut mandaati.

EKRE fraktsioon palub õiguskantsleril kontrollida, milline oleks pidanud olema häälte lävend riigikogus taastefondi heakskiitmiseks ning põhiseadusega kooskõlas olev maksuprerogatiivi ära andmine ja 2003. aasta rahvahääletuse mandaadi tühistamine.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: