Kolmapäeval purunes taas päeva soojarekordeid

Foto: Priit Mürk/ERR

Kaks päeva järjest on mitmes paigus purunenud päeva soojarekordeid. Neljapäev kujuneb aga sujuvaks üleminekuks, sest pilvi on enam ja soojanivoo tuleb suvisest kõrgusest alla.

Kolmapäeval purunesid mitmel pool taas päevarekordid. Kõige rohkem sooja mõõdeti taaskord Tallinna lähistel Harkus (27,6 kraadi). Seevastu kagutuulele avatud Sõrve poolsaare tipus mõõdeti maksimaalselt vaid 13,5 kraadi sooja.

Eeloleval ööl on selge kuiv ilm. Puhub nõrk idakaare tuul. Õhutemperatuur on 7 kuni 12 kraadi.

Hommik on laialdaselt selge, vaid Eesti kaguossa võib jõuda pilvi, millest üksik vihmahoog välistatud pole. Ida- ja kirdetuul tugevneb 3-8, puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on 10 kraadist meretuulega rannikul 16-17 kraadini sisemaal.

Päeval vaheldub päike pilverünkadega. Kohati sajab hoovihma, pole välistatud äike. Tuul puhub idast ja kagust, ennelõunal ka kirdest 5-10, puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 17 kuni 23, meretuulega rannikul kuni 13 kraadi.

Reedel suureneb madalrõhkkonna mõjuvõim, rünksajupilvi kerkib päeva peale jõudsalt üles ning pärastlõunal on hoovihma ja äikese võimalus suur.

Laupäev toob mandrile sajuhooge juurde.

Pühapäeval sajupilved hõrenevad ja päev peaks enam päikest näitama.

Esmaspäev toob uuesti vihmahooge. Öösiti jahtub õhk alla 10 kraadi, selgemal ööl 5 piirini, päevasoe jääb lääne pool alla 20 kraadi, idatiivas tõuseb pisut kõrgemale.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: