Kaitseinvesteeringute keskust asub juhtima Magnus-Valdemar Saar

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Magnus-Valdemar Saar Autor/allikas: Kaitseministeerium

Kaitseminister Kalle Laanet nimetas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) järgmiseks direktoriks RKIK-i hangete osakonna juhataja Magnus-Valdemar Saare.

Saar astub ametisse 17. maist, mil lõpeb praeguse direktori Kusti Salmi kaheaastane ametiaeg. Salm jätkab kaitseministeeriumi kantslerina.

Kusti Salmi sõnul on Saar kõige tugevam kaitsevaldkonna logistika ja tarneahela juhtimise asjatundja Eestis. "Mul hea meel ja julge tunne, et saan keskuse juhtimise üle anda talle," ütles ta.

Magnus-Valdemar Saar asus RKIK-i tööle 2017. aastal planeerimisjuhi kohtale. Aastatel 2018-2020 töötas ta kaitseministeerium kaitseinvesteeringute osakonna materjaliarvestuse valdkonna projektijuhina ning alates 2020. aastast kuni tänaseni on ta töötanud RKIK-i hangete osakonna juhatajana.

Saar alustas karjääri KVÜÕA sõjakooli põhikursuselt ning tal on selja taga 18 aastat kogemust kaitseväe logistikaohvitserina. Muu hulgas on ta osalenud logistika planeerimises nii õppustel kui ka operatsioonidel, koolitanud logistika ohvitsere ja rahvusvaheliste sõjaliste operatsioonide logistika meeskondi.

Aastal 2009 teenis Saar rahvusvahelise sõjalisel operatsioonil Afganistanis rahvusliku toetuselemendi ülemana. 2015. aastal teenis ta Eesti, Läti ja Leedu ühise jalaväepataljoni Baltpati juures Eesti rahvusliku toetuselemendi ülemana.

Saar on lõpetanud militaarlogistika eriala kursused Soome kaitsejõudude logistikakoolis ja Ameerika Ühendriikide Armee logistika ülikoolis. Tehnikateaduste magistrikraadi omandas ta Tallinna Tehnikaülikoolis, kus lõpetas tarneahela juhtimise õppesuuna cum laude.

Kaitseinvesteeringute keskus alustas tööd 2017. aasta 1. jaanuaril. Keskuse ülesanne on  kaitsevaldkonna hangete läbiviimine ning taristu planeerimine, arendus ja haldus. Keskuse loomine vabastas kaitseväe mittesõjalistest ülesannetest ning tõi kogu hanketegevuse ning kinnisvara arenduse ja halduse ühtse efektiivse juhtimise alla.

Praegu on keskuse läbi viidavate hangete maht üle 300 miljoni euro aastas, samuti on keskus Eesti riigiasutuste seas üks suuremaid kinnisvarahaldajaid. Keskuses töötab 172 töötajat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: