Esmaspäeval tuleb vihma üle Eesti, püsib äikeseoht

Foto: Siim Lõvi /ERR

Õhk Eesti kohal on niiske ja tingimused äikeseks soodsad, ka võivad sajuhood paiguti tugevad olla. Äikese all on tuuleiilid tugevamad, aga üldiselt puhub mõõdukas kagutuul.

Ööl vastu esmaspäeva on pilvisus vahelduv või isegi vähene, kuid saartel hakkab taevas tasapisi pilvisemaks tõmbuma. Hoovihma sajab vaid kohati. Puhub valdavalt ida- ja kagutuul 3 kuni 8, saartel puhanguti 12 meetrit sekundis. Temperatuur tõuseb idas seitsme ja lõunas 12 kraadini.

Hommikuks on saartel ja Liivi lahe ümbruses pilvi enam ning seal sajab mitmel pool vihma. Mujal püsib pilvisus veel vähene ja vahelduv. Tuul puhub valdavalt idast ja kagust 3 kuni 9, saartel iiliti 12 meetrit sekundis. Sooja on 11 kuni 16 kraadi.

Päeval tiheneb pilvisus kõikjal ja vihmasadu laieneb Edela-Eestist edasi üle maa. On ka äikeseoht ja kohati võivad sajuhood olla tugevad. Kagu- ja idatuul tugevneb 5 kuni 9, puhanguti 13 meetrini sekundis, äikese ajal on iilid tugevamadki. Õhtul tuul nõrgeneb ja pöördub lõunakaarde. Temperatuuri maksimumiks jääb 22 kraadi.

Uuel nädalal saame vihmasadu veelgi. Teisipäeval on sajusem peamiselt Ida-Eestis, kuid neljapäeval laieneb vihmasadu juba üle mandri ning siis on ainiti saartel seekord sajuvõimalus väiksem.

Reedel on seis sarnane, aga pärastlõunal lääne poolt alates pilvisus hõreneb ja sajud ka vähenevad. Soojem päev tõotab tulla kolmapäeval, reedeks langeb keskmine temperatuur 12 kraadini.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: