Möödunud nädalal teatati 80 juhul koroonavaktsiini kõrvaltoimest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eelmisel nädalal teatati ravimiametile 80-st koroonavaktsiini kõrvaltoimest. Kokku on Eestis alates vaktsineerimise algusest tehtud 3672 kõrvaltoime teatist ehk 0,63 protsenti vaktsiinidoosidest.

Pfizeri & BioNTechi vaktsiini Comirnaty kohta saadeti eelmisel nädalal 56 teatist.

Vaktsiini ebaefektiivsust kirjeldati 10 teatises (neist üheksa olid Karjaküla sotsiaalkeskuse kliendid), kus vaktsineeritud haigestusid kergelt COVID-19 haigusesse. Sotsiaalkeskuse 24 vaktsineeritud eaka kliendi koroonatesti tulemused oli positiivsed, kuid haigussümptomeid neil ei kaasnenud.

Ühes teatises kirjeldati 98-aastasel mehel peas nahatuumori teket umbes teise vaktsiinidoosi saamise ajal. Seos on ravimiameti hinnangul ebatõenäoline.
Ülejäänud teatistes kirjeldati ravimiteabega kooskõlas olevaid kergeid reaktsioone, mis kestsid mõne päeva.

Töövõimetuslehte vajati kokku kahel juhul.

Moderna vaktsiini kohta saadeti eelmisel nädalal neli teatist.

Teatistes kirjeldati ravimiteabega kooskõlas olevaid kergeid reaktsioone. Lisaks kirjeldati naha tundlikkushäireid ja naha valulikkust, kõhulahtisust, südamepekslemist ja vererõhu kõikumist, kurgukuivust

Töövõimetuslehte vajati ühel juhul.

Vaxzevria (AstraZeneca) kohta esitati 20 teatist.

Ühes teatises kirjeldati laialdase nõgestõve teket kolmandal päeval pärast esimest vaktsiinidoosi, mis vajas ravi. Patsient on paranemas.

Ühes teatises kirjeldati nägemise järsku halvenemist ühes silmas päev pärast teist vaktsiinidoosi. Andmed on täpsustamisel ja hetkel on seos vaktsiiniga ebaselge.

Ülejäänud teatistes kirjeldati ravimiteabega kooskõlas olevaid mittetõsiseid reaktsioone.

Töövõimetuslehte vajati kahel juhul.

COVID-19 vaktsiinidoose on Eestis ajavahemikus 27. detsember kuni 17. mai hommik tehtud 579 309. Ravimiametile on sel perioodil saadetud 3672 kõrvaltoime teatist ehk 0,63 protsenti vaktsiinidoosidest.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: