Otse kell 14: riigikogu komisjon Eesti huvidest ja võimalustest Arktikas

Riigikogu väliskomisjon saab teisipäeval avalikul videoistungil ülevaate uuringust, mis tutvustab Eesti huvisid ja võimalusi seoses globaalsete arengutega Arktikas järgneval kümnendil ning valmisolekut koostööks Arktika regiooni riikidega.

Kell 14 algavat istungit saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Uuringut tutvustavad Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik ja teadur Frank Jüris, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Tõnis Idarand ning Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna kultuuriteaduste instituudi teadur Aimar Ventsel.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Arktika muutumas kogu maailma jaoks üha olulisemaks piirkonnaks. "Arktika regiooni arengud mõjutavad meid paratamatult läbi kliimamuutuste, seeläbi majandustegevuseks avanevate võimaluste ning geopoliitilise olukorra. Peame Arktikale rohkem tähelepanu pöörama ning analüüsima Eesti võimalusi piirkonda puudutavatesse aruteludesse ja Arktika regionaalsesesse koostöösse panustamiseks. Parim viis siit edasi on Eesti oma Arktika strateegia väljatöötamine," rääkis ta.

Mihkelson märkis, et oluline samm Arktika poliitika kujundamisel on Eesti taotlus saada vaatlejaliikmeks tähtsaimas Arktika organisatsioonis, Arktika Nõukogus.

"Arktika Nõukogu vaatlejastaatus võimaldaks kauaaegse Arktika ja polaaralade uurimise kogemusega Eesti teadlastel rakendada ja tugevdada meie polaarekspertiisi. Samuti on see võimaluseks arendada tihedamat koostööd Arktika riikidega," lisas ta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: