Nakatumiskordaja R on üle-eestiliselt 0,92 piires

Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Nakatumiskordaja R oli eelmisel nädalal üle-eestiliselt 0,92 piires (nädal varem 0,95) ning see on paljuski mõjutatud Harjumaa epidemioloogilisest olukorrast, kus nakatumiskordaja on langustrendis.

Terviseameti veebilehel avaldatud nädala epiidülevaates tuuakse välja, et nakatumiskordaja R oleks ilma Harjumaata 0,98.

Haigestumus kogu Eestis on stabiliseerunud, kuid piirangute leevendamisega võib tekkida haigestumuse kasv, hoiatatakse ülevaates.

Teadmata nakatumiste osakaal väheneb

19. nädalal oli analüüsitud andmete põhjal nakatumiskoht teadmata 28 protsendil juhtudest (18. nädalal 31 protsenti). Alates 2020. aasta 49. nädalast on teadmata nakatumispaigaga nakatunuid olnud 30–36 protsenti juhtude üldarvust.

19. nädalal said nakkuse perekonnast 41 protsenti (peamine levik toimub perekondades ja sugulaste seas), tööl 14 protsenti, mujal seitse protsenti (nakatumine toimus tõenäoliselt peamiselt tutvusringkonnas ja elukohas), välismaal 2,7 protsenti, laste- ja õppeasutuses 2,5 protsenti, tervishoiu/hoolekandeasutuses 2,1 protsenti.

Võrreldes 18. nädalaga nakatumispaikade muster märgatavalt ei muutunud. Vähenes veidike nakatumine välismaal, tervishoiu/hoolekandeasutuses ja kaitseväes.

Üldise nakatumise languse foonil vähenes jätkuvalt ka tuvastatud aktiivsete kollete arv. 19. nädalal oli aktiivseid koldeid kokku 109, nädal varem oli koldeid kokku 133.

Kollete osakaalus on jätkuvalt esiplaanil töökohakolded 69 protsenti. Suurenenud on veidi lasteasutuste kollete osakaal, eelkõige koolieelsete lasteasutuste kolded. Aktiivseid koolikoldeid on hetkel üks (hariduslike erivajadustega kool, kus ei saa rakendada distantsõpet).

Reisimisega seotud haigusjuhud

19. nädalal registreeriti 49 sisse toodud haigusjuhtu, nende osakaal moodustas 2,7 protsenti juhtude üldarvust. 19. nädala sisse toodud haigusjuhud on seotud reisimisega 14 riigis. Kõige rohkem haigusjuhte on seotud reisimisega Venemaale (16), Rootsi (kuus) ja Soome (samuti kuus).

19. nädalal moodustasid sümptomaatilised haigusjuhud 91,1 protsenti ja ilma sümptomiteta 8,9 protsenti haigestunute üldarvust.

Sissetoodud haigusjuhtude osakaal. Autor/allikas: Terviseamet

 

Lähemalt saab epiidülevaatega tutvuda siin.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: