Vaktsineerimisele saab taas registreeruma hakata laupäeval kell 9

ITK vaktsineerimiskeskus
ITK vaktsineerimiskeskus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Laupäeval, 22. mail alates kella 9 avatakse digiregistratuuris üle 25 000 uue vaba aja COVID-19 vaktsineerimiseks. Uusi aegu lisatakse üle Eesti.

Lisaks digiregistratuurile on neil, kellel interneti teel registreerumine keeruline, laupäeval alates kella 9 võimalik vaktsineerimiseks aega broneerida ka riigi infotelefonil 1247.

"Tagame võimaluse vaktsineerida igas maakonnas, kuid võib olla hetki, mil mõnes Eesti osas vabu aegu saadaval ei ole," ütles COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer.

"Siis on mõistlik oodata ja tulla tagasi näiteks järgmisel nädalavahetusel. Ükski soovija vaktsiinist ilma ei jää. Kui on soov sõita kodukohast kaugemale vaktsineerima, tuleb lihtsalt arvestada, et teise doosi saamiseks tuleb ette võtta sama reis."

Kuna huvi COVID-19 vastu vaktsineerimise vastu on suur, võivad nädalavahetusel patsiendiportaali sisse logimiseks tekkida pikad järjekorrad. Seepärast soovitavad korraldajad neil inimestel, kes soovivad näiteks alla laadida vaktsineerimistõendit, seda mitte jätta nädalavahetuseks.

Oma retsepte saab vaadata aadressilt www.eesti.ee, koroonatesti tulemust vaadata SYNLAB-i rakendusest testi.me ja eriarstile aja panna raviasutuse registratuuri telefoni kaudu.

Järgmisel korral lisatakse suurem hulk aegu vaktsineerimise broneerimiseks laupäeval, 29. mail.

Alates sellest nädalast on vaktsineerimine avatud kõigile vanuserühmadele alates 16. eluaastast.

Reede hommiku seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 423 637 inimest, mis on 39,4 protsenti täisealisest elanikkonnast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: