Ilm: lähipäevil on vihmane

Foto: minupilt.err.ee

Lähipäevil on ilm suhteliselt jahe ja oodata või hoovihmasid.

Kõige rohkem sada pühapäeval Eesti kaguosas, aga kaunikesti vihmane oli kogu idapoolne Eesti, esmaspäeval on sarnane seis põhjaosas.

Aga vihmane oli pühapäeval mujalgi. Läänevoolus liikusid üle Atlandi madalrõhkkonnad, millest üks jõudis Briti saartele ja muutis päeva vihmaseks lisaks Suurbritanniale ka Prantsusmaa põhjaosa. Üks väiksem pööris tegutses Vahemerel ja viis vihma Lõuna-Hispaaniasse. Päeva jooksul arenes ka Alpide kohal madalrõhkkond, jagades sadu ka Kesk-Euroopa maadesse.

Eesti idaosa täna vihmaseks muutnud madalrõhuala on homseks eemaldunud Loode-Venemaale ja öö tuleb Läänemeremaades vaid kohatiste vihmahoogudega ning mõnel pool udune.

Esmaspäeval aga arenevad Lätis ja Eestis mitmel pool hoovihmapilved, mis kohati põhjustavad Eesti põhjapoolsemas osas tugevaid valinguid.

Öö vastu esmaspäeva tuleb vahelduva pilvisusega, paiguti sajab vihma ja on ka udu. Lääne- ja edelatuul puhub 5-9, iiliti kuni 13 m/s. Temperatuur püsib 5 kuni 9 kraadi juures.

Hommikuks pilvisus tiheneb ja kohati võib veidi vihma sadada ning on ka udu. Edelatuul puhub 4-11, idaosas puhanguti kuni 15 m/s. Sooja kaheksast kraadist 12-ni.

Päeval on küll mõningaid selgimisi, kuid paljudes kohtades sajab hoovihma. Õhtul sajuvõimalus väheneb ja pilvisus hõreneb. Tuul on läänekaarest 5-9, puhanguti kuni 13 m/s. Sooja saame kõige rohkem 16 kraadi.

Teisipäeval ulatub meieni küll madalrõhkkond, aga toob siiski vaid lühikesi kergeid sajuhooge ja sedagi mitte kõikjale. Küll aga lähenevad õhtul saartele merelt tihedamad sajupilved ning kolmapäev ja neljapäev mööduvadki vihmaga. Suurem sadu lakkab reede õhtuks. Uue nädala kõige soojemad päevad on teisipäev ja neljapäev kuni 19 kraadiga.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: