Veeavarii peatas Tallinnas trammiliikluse Kopli suunal

{{1621920900000 | amCalendar}}

Tallinnas Mere puiestee ja Ahtri tänava ristmikul juhtunud veeavarii tõttu seiskus teisipäeval trammiliiklus Kopli suunal. Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti asejuhi sõnul või trammiliiklus taastuda juba kolmapäeva hommikuks.

"Trammiliiklus Kopli ja kesklinna vahel on seiskunud alates 25. mai, tööpäeva algusest kuni avariitööde likvideerimiseni, mis hinnanguliselt võtavad aega mitu tööpäeva," teatas Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi (TLT) pressiesindaja Olga Polienko.

Tema sõnul juhtus veeavarii pärast keskööd, ilmselt kella ühe ja kahe vahel.

Polienko ütles ERR-ile, et nad ootavad Tallinna Vesi ekspertide hinnangut, kaua likvideerimistööd võtavad aega, aga kuna veeavarii oli ulatuslik, siis võib arvata, et see nõuab rohkem aega kui üks päev. 

Remonditöödega loodetakse siiski kiiremini valmis saada ning loodetavasti taastatakse trammiliiklus juba kolmapäeva hommikuks, ütles ERR-ile Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti asejuhataja Tarmo Sulg.

Kannatada sai ka üks TLT trammidest. "Veeavarii tõttu maa-alune liiv sattus rööbastele, mille tõttu üks CAF tramm sõitis rööbastelt välja. Avariibrigaad lahendas kiiresti probleemi ning tramm läks trammidepoosse. Tramm ei saanud oluliselt kahjustada," lausus Polienko.

Avarii tõttu on 1. trammiliini liiklus täielikult katkestatud, 2. liini trammid aga suunatud kulgema Vana-Lõuna ja Suur-Paala vahel ning nad sõidavad vabagraafiku alusel. Trammiliikluse katkemise kompenseerimiseks on pikendatud bussiliini nr 73 liikumisteed Maleva tänavalt mööda Sepa tänavat Kopli trammipeatuseni ning need sõidavad vabagraafiku alusel.

AS Tallinna Vesi pressiesindaja Laura Korjus ütles ERR-ile, et remondibrigaad sulges purunenud torus veevoolu ning on avastanud ka lekkekoha.

"Kahjuks on lekkekoht täpselt trammitee all ning see võib raskendada remonditöid ning trammiliikluse kiiret taastamist," ütles Korjus. Ta kinnitas, et Tallinna Vesi teeb kõik endast sõltuva lekke kiireks parandamiseks ning avaldas lootust, et trammiliiklus siiski mitmeks päevaks ei katke.

Õnnetus juhtus juba eelmisel hilisõhtul

Veetoru purunes esmaspäeva õhtul kella 11 ajal, ütles Sulg.

"Purunes 200-millimeetrise läbimõõduga veetoru. Kuna tegu on päris suure veetoruga, toimus teekonstruktsioonis päris laiaulatuslik ärauhtumine. Kuna see toimus trammitee all, seisuskus trammiliiklus," lausus ta.

Sule sõnul arutavad spetsialistid praegu, kuidas oleks võimalik trammiteed taastada. Veeühendus oli teisipäeva ennelõuna seisuga juba taastatud.

"Tavaolukorras oleks lihtne, kui tegu oleks tavalise teega, aga trammitee on monoliitse raudbetoonplaadi peal ja seal on eelnevalt tihendatud konstruktsioon alt tihendatud. Praegu otsitakse tehnoloogiat, kuidas samaväärselt seda taastada," ütles Sulg.

Sule hinnangul võis veetoru purunemise põhjustada näiteks pumpla rõhumuutus või lihtsalt materjali vananemine.

Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo ütles ERR-ile, et amet sai avariist teate öösel kell neli ning siis oli kiiresti vaja liiklus, kaasaarvatud ühistransport ümber korraldada.

"Neid õnnetusi ei tule õnneks väga tihti ette. Transpordiametil kahjuks endal ööpäevaringset koosseisu pole, see tuleb teha unetundide arvelt. Hommikuks pidi olema plaan valmis ja töötama. Info jagamine peaks operatiivsemalt käima," lausus Harjo.

Harjo sõnul peavad nüüd spetsialistid hindama, kas on vaja välja vahetada ka trammitee alune betoonalus ja rööpad.

Kopli ja Hobujaama peatuse vahel liikuva asendusbussiliini peatused:

  • Kopli suunal: Hobujaama, Mere puiestee, Linnahall, ajutine Põhja puiestee, ajutine Balti jaam, ajutine Telliskivi, Pelgulinn, Härjapea, Maisi, Rukki, ajutine Angerja, ajutine Sitsi, Maleva, Sirbi, Marati, Sepa, Kopli. Ära jäävad peatused: Kanuti, Salme, Volta ja Krulli.
  • Hobujaama suunal: Kopli, Sepa, Marati, Sirbi, Maleva, ajutine Sitsi, ajutine Angerja, ajutine Krulli, ajutine Volta, ajutine Salme, ajutine Telliskivi, ajutine peatus Vana-Kalamaja tänaval, Põhja puiestee, Linnahall, ajutine Kanuti, Mere puiestee, Hobujaama. Ära jääb Balti jaama peatus.

Toimetaja: Mait Ots, Marko Tooming, Madis Hindre

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: