Jaekaubandusettevõtete aprilli müügitulu kasvas 23 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Puuviljalett kaupluses. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu oli aprillis 656 miljonit eurot, eelmise aasta aprilliga võrreldes suurenes müügitulu püsivhindades 23 protsenti, teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul avaldasid müügitulu kasvule mõju eelkõige eelmise aasta aprilli väga madal võrdlusbaas ja inimeste muutunud käitumisharjumused.

"Nii möödunud kui ka selle aasta aprillis olid kaubanduskeskused suletud, praegu olid aga kaupmehed piiranguteks paremini ettevalmistunud ja avasid välimüügialasid, e-poode ja tegid ukselt müüki. Samuti liikusid inimesed rohkem, mistõttu suurenes ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu," ütles Tiigiste.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta aprilliga võrreldes 29 protsenti ja suurenes kõigil tegevusaladel.

Enim ehk 57 protsenti suurenes müügitulu muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, telekommunikatsiooniseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ning muuga.

Keskmisest enam ehk 45 protsenti suurenes müügitulu veel ka kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi, näiteks kioskites, turgudel ja otsemüügil ning 31 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta aprilliga võrreldes 12 protsenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 40 protsenti.

Märtsiga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu aprillis ühe protsendi. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes aga müük eelmise kuuga võrreldes ühe protsendi võrra.

Selle aasta nelja esimese kuuga kasvas jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üheksa protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: