Kohtunik: Itaalia köisraudteeõnnetuses lasub peamine süü tehnikul

Katte alla pandud vaguni rusud.
Katte alla pandud vaguni rusud. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Miguel Medina

Itaalia köisraudteeõnnetusega seoses kinni peetud kolm inimest lasti pühapäeval vabaks pärast seda, kui kohtunik ütles, et 14 elu nõudnud õnnetuses lasub peamine süü tehnikul, kes sihilikult deaktiveeris hädapiduri.

Kohtunik Donatella Banci Buonamici sõnul pole piisavalt tõendeid, mis annaksid alust arvata, et köisraudteefirma Ferrovie del Mottarone omanik Luigi Nerini või hooldusjuht Enrico Perocchio teadsid, et tehnik deaktiveeris piduri mitu korda enne 23. mail aset leidnud õnnetust.

Buonamici andis korralduse Nerini ja Perocchio vabastada ning lubas tehnik Gabriele Tadini koduaresti.

Advokaatide sõnul lahkusid kolm meest pühapäeva hommikul Verbania vanglast.

Kui köisraudtee tross katkes, paiskus vagun hooga tagasi ja kukkus maapinnale, tegi mitu kukerpalli ja jäi nõlval kasvavate puude taga pidama.

Loode-Itaalias Maggiore järve kõrval asuva 1491 meetri kõrgusel Mottarone mäel toimunud õnnetusest pääses ainsana eluga viieaastane laps, kes on haiglas.

Köisraudteed renoveeriti 2014. kuni 2016. aastani ning see taasavati hiljuti, kui riigis asuti leevendama koroonapiiranguid.

Turistide seas populaarne 20-minutiline retk köisraudteel ühendab Stresa linna Mottarone mäe tipuga.

Õnnetus juhtus umbes 100 meetri kaugusel tipust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: