Otse kell 13.15: erikomisjon ettevõtete toetamisest koroonakriisi ajal

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil ettevõtete toetamisest COVID-19 kriisi ajal, peatudes muu hulgas küsimusel, miks kujunes toetuste jagamisel erandiks Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES). Kell 13.15 algavat istungit saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Istungile on kutsutud töötukassa, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, KredExi, Maaelu Edendamise Sihtasutuse ja riigikontrolli esindajad.

Komisjoni esimees Urmas Reinsalu (Isamaa) ütles riigikontrolli aruandele viidates, et valitsuse eesmärk oli meetmed käivitada võimalikult kiiresti, kuid toetusmeetmeid rakendanud asutustel oli vähe aega raha jagamiseks vajalike protsesside väljatöötamiseks ning see tõigi endaga kaasa riski.

Reinsalu sõnul jõudis kriisimeetmete raha üldiselt nende valdkondade ettevõteteni, kes kriisist rohkem pihta said ja kelle käive ning tulud rohkem kahanesid. "Samas kerkib esile küsimusi seoses Maaelu Edendamise Sihtasutusega (MES), kust eraldatud toetus jõudis tihtipeale hoopis ettevõteteni, mis polnud ülejäänutega võrreldes sugugi nii palju kriisis kannatada saanud," ütles Reinsalu.

Riigikontrolli ülevaatest "Ettevõtete toetamisest Covid-19 kriisi ajal" selgub, et mulluste põhiliste ja suuremamahuliste kriisimeetmete raha oli kokku 745 miljonit eurot. KredExi laenudeks ja laenukäendusteks läks 330 miljonit, töötukassa töötasu hüvitisteks maksti 256 miljonit, Maaelu Edendamise Sihtasutuse laenudeks ja laenukäendusteks 125 miljonit ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetusteks 34 miljonit eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: