Paliveres valmis vabatahtlike ehitatud komandohoone

Palivere vabatahtlikud päästjad ehitasid vanast pritsikuurist endale ise uue ja uhke komandohoone. Maja valmimist tähistati lahtiste uste päevaga.

Palivere vabatahtlikel päästjatel kulus kaks aastat ja ligi 60 000 eurot, mis saadi erinevate toetajate käest, aga vanast pritsikuurist on nüüd tehtud tõeline komandohoone. Eriliseks teeb maja fakt, et peaaegu kõik tööd tehti ära oma kätega ja vabast ajast.

Esimesel korrusel on avar garaaž ja pesuruumid, teisel korrusel olmeruumid päästjatele ja rõdu.

Palivere vabatahtlike päästekomando pealik Märt Olenko ütles, et hoone ehitamisse maeti enamus vabast ajast viimase kahe aasta jooksul.

Uus komando tähendab Palivere rahvale turvatunde kasvu, sest paraneb vabatahtlike reageerimisaeg.

"Kuna meie eelmine komando asus keskusest 3,4 kilomeetri kaugusel, siis meie reageerimisaeg oli tunduvalt pikem. Nüüd on valmisolek ikka lähemal," ütles päästekomando ennetusjuht Aivi Aasmäe.

Valminud komandos on mugavamad ja avaramad tingimused nii vabatahtlikele endile kui ka nende käsutuses olevale tehnikale.

"Päästeauto on meil vana GAZ-66, Vene tehnika, ja ennetustööde jaoks sai soetatud Volkswageni buss, et oleks lihtsam käia objekte vaatamas," lausus päästekomando meeskonnavanem Ardi Väiko.

Paliveres on praegu 20 vabatahtlikku päästjat, 13 meest ja seitse naist.

Laupäeval peetud lahtiste uste päeval sai näha ka Palivere vabatahtlike järgmist põlvkonda. Lapsed võtsid komando õuel mõõtu tuletõrjespordis

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: