Lääne-Virumaal põles heinakuivati

{{1623078420000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Lääne-Viru maakonnas Roodevälja külas põles lahtise leegiga heinajahutuspunker. Kustutustööde käigus sai vingumürgituse üks päästja.

Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 17.02 ja kell 17.16 kinnitati tulekahjule kolmas aste.

Päästeamet teatas Twitteris, et inimesed on hoonetest väljas, kuid ärevaks tegi teade, et tulekahju lähedal asunud hoonetes oli Häirekeskuse andmetel 1000 tonni heina ja ka gaas.

Päästetööde juhi Toomas Mäesalu sõnul põles heinajahutuspunker. "Kui jõudsime sündmuskohale, siis oli agregaat täisleekides ja meie esmane ülesanne oli kõrvalasuvad hooned ära päästa. Ühes hoones polnud materjali ladustatud, kuid teises hoones oli väga suures koguses materjali. Õnneks ei läinud kumbki hoone põlema," ütles Mäesalu.

Päästetööde juhi sõnul oli abiks see, et kohapeal oli veehoidla olemas. "See oli asja juures väga hea tegur, poleks seda olnud, siis oleks tagajärjed katastroofilised olnud."

Õnnetus juhtus põllumeeste ühistu Kevili territooriumil asuva ettevõtte Golden Fields Factory tootmisüksuses. Tules hävis kuivatusseade koos kolme tonni heinaga.

"Kõlab banaalselt, aga oli õnnelik õnnetus. Mingid muud süsteemid viga ei saanud ja kahjud esialgsel hinnangul on väiksemad, kui ehk oleks olnud negatiivsema stsenaariumi korral. Praegu hävinu ei ole väga suur kaotus," ütles "Terevisiooni" uudistes põllumeeste ühistu Kevili juhataja Hannes Prits, kes kiitis päästjaid operatiivse tegutsemise eest.

Päästetööde käigus sai suitsukahjustusi üks päästja. "Päästja sai vingumürgituse ja teda turgutas kiirabi, kuid polnud õnneks midagi hullu," sõnas Mäesalu.

Kella 19 ajal teatas päästeamet, et tule levik on peatatud, aga kustutustööd jätkuvad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: