NATO õppusel testitakse side- ning infotehnoloogilisi lahendusi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
CWIX Autor/allikas: Kaitseväe peastaap

Esmaspäeval algas NATO alliansiülene info- ja kommunikatsioonitehnoloogia alane koostegevusharjutus CWIX, kus uuritakse, katsetatakse ning testitakse NATO liikmes- ja partnerriikide side- ning infotehnoloogilisi lahendusi ja nende koostöövõimet.

"Tänavu keskendume eelkõige kaitseväe olukorra- ning lahinguteadlikkuse süsteemi koostalitusvõime arendusele, kuid CWIX on oluline stardiplatvorm mistahes side- ja infosüsteemi standardijärgseks arenduseks," ütles õppusel rahvusliku juhi ülesandeid täitev küberväejuhatuse nooremstaabiohvitser leitnant Valdur Tammets kaitseväe peastaabi vahendusel.

"Kaitseväe jaoks on CWIX oluline, sest õppuse käigus arendame enda infosüsteemide võimekust rääkida liitlaste samalaadsete süsteemidega ühes keeles," lisas ta.

Eestist osalevad õppusel küberväejuhatuse, 1. jalaväebrigaadi ning sihtasutuse CR14 spetsialistid. Viimane tagab õppusele virtuaalse keskkonna ja küberväelased arendavad ning katsetavad kaitseväe olukorra- ja lahinguteadlikkuse süsteemi ning selle ühilduvust liitlaste samalaadsete rakendustega.

7.-23. juunini kestev harjutus CWIX toimub samaaegselt üle maailma, kuid juhtelement ja peamine tegevuspaik asuvad ühendvägede väljaõppekeskuses Poolas Bydgoszczis.

Õppus keskendub tark- ja riistvara testidele, mille käigus katsetatakse ning arendatakse rahvuslike ja alliansiüleste side- ja infosüsteemide ühilduvust.

CWIX on suurim omataoline õppus NATOs, mille laiendatud eesmärk on alliansi sidevõrkude ja infosüsteemide ühenduvuse tagamine võimalikeks operatsioonideks alates esimesest päevast. Tänavu osaleb õppusel üle 30 riigi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: