Rahvusvahelise suurhaarangu käigus vahistati üle 800 inimese

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Austraalia föderaalolitsei asejuht Nigel Ryan demonstreerib pressikonverentsil videot vahistamisest. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Mitme riigi korrakaitseorganid üle kogu maailma avalikustasid teisipäeval tohutu kolmeaastase rahvusvahelise operatsiooni, mille käigus jälgiti kuritegelike võrgustike kasutatavat sõnumirakendust ja vahistati üle 800 inimese.

Euroopa, Austraalia, Uus-Meremaa ja USA politseiagentuuride teatel viidi haarang läbi meelitades kurjategijaid kasutama Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) kontrollitud sõnumirakendust "AN0M".

Korrakaitseametnikud jälgisid, kuidas Aasia sündikaatide, Austraalia maffia, mootorrattajõukude ja teiste kuritegelike ühenduste liikmed arutasid uimastitehinguid, rahapesu ja isegi kavandatavaid tapmisi.

"See informatsioon viis läinud nädalal mitmesaja korrakaitseoperatsioonini üleilmsel tasandil, alates Uus-Meremaast ja Austraaliast kuni Euroopa ja USA-ni. See andis muljetavaldavaid tulemusi," ütles Europoli asedirektor Jean-Philippe Lecouffe.

"Üle 800 vahistamise, üle 700 läbiotsimise, üle kaheksa tonni kokaiini," lisas ta.

FBI teatas, et operatsiooniga hoiti ära ka üle saja "ohu elule".

"Viimasel 18 kuul varustas FBI kriminaalorganisatsioone rohkem kui sajas riigis rohkem kui 300 krüpteeritud seadmega, mis lubasid meil nende suhtlust seirata," ütles FBI abidirektor Calvin Shivers ajakirjanikele Europoli peakorterist Haagis.

"Mitte ainult ei ole me kuulnud vahistamiste ja konfiskeerimiste arvust, vaid ennetati ka üle saja ohu elule," lisas Shivers.

Austraalia rahvusringhäälingu ABC informatsiooni kohaselt suutsid korrakaitsjad kolmeaastase koostöö käigus lugeda rakenduses reaalajas 25 miljonit sõnumit.

Austraalia föderaalpolitsei täpsustuse kohaselt on ainuüksi nende riigis esitatud 224 inimesele enam kui 500 süüdistust, suletud on kuus narkolaborit, konfiskeeritud hulgaliselt tulirelvi ja arestitud 35 miljonit USA dollari väärtuses kuritegelikku raha.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: