Otse: riigikogu pikk istung

{{1623212820000 | amCalendar}}

Riigikogu kolmapäevane istung tõotab venida neljapäeva hommikusse EKRE valitud venitamistaktika tõttu. Riigikogus toimuvat saab jälgida portaalis ERR.ee riigikogu otseülekande vahendusel.

Kolmapäevane istung saab kesta neljapäeval kella 10-ni, kui algab neljapäevane korraline riigikogu istung. Kui eelmise päeva päevakorda pole läbitud, siis jätkatakse kohast, kus see pooleli jäi. Neljapäevane istung saab kesta maksimaalselt kella 14-ni.

Teisipäeval otsustas riigikogu juhatus kutsuda kokku riigikogu täiendava istungi 12. juunil algusega kell 17. Kolmapäeval see aga tühistati.

Uue otsuse kohaselt toimub esimene täiendav istung laupäeval algusega kell 9 kuni päevakorra ammendumiseni, aga mitte kauem kui laupäeval kella 21-ni. Juhul kui esimese täiendava istungi päevakorras olevad päevakorrapunktid ei saa läbi arutatud, siis toimub teine täiendav istung pühapäeval algusega kell 10 kuni päevakorra ammendumiseni, aga mitte kauem esmaspäeval kella 9-ni.

EKRE esimees Martin Helme ütles kolmapäeval ERR-ile, et fraktsioon kavatseb riigikogus arutlusel oleva isikutuvastamise andmekogu (ABIS) loomise eelnõu tõttu ajada umbe kogu parlamendi päevakorra.

EKRE on nimelt vastu eelnõule, mis võimaldab inimeste biomeetriliste andmete koondamist isikutuvastuse andmebaasi nimega ABIS.

Võrklaev: EKRE teeb riigikogus tsirkust ilma mingi sisulise põhjuseta

Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaeva sõnul on EKRE valinud riigikogus sisulise debati tapmise ja parlamendi naeruvääristamise tee.

"Valitsusest väljakukkumisest saadik on EKRE pidevalt ähvardanud obstruktsiooniga riigikogu töö täielikult halvata. Kui Martin Helme ütleb, et EKRE ajab terve päevakorra umbe ajada, tähendab see, et neil ja nende valijatel puudub huvi sisulise poliitilise debati vastu. Kui EKRE oli valitsuses, oli nende jutupunkt, et demokraatia on see, kui enamus saab otsuseid teha. Opositsioonis ütlevad nad aga, et valitsus ei tohi teha midagi, mis nende seisukohtadega vastuollu läheb. See on uskumatult silmakirjalik," lausus Võrklaev.

 Mis puutub praeguse kunstliku pahameele sihtmärgiks valitud isikuandmete seaduse muudatustesse, siis need on veel valitsuses olles kooskõlastusringile saatnud nii siseminister Mart Helme kui siseminister Alar Laneman, märkis Võrklaev.

"Kogu EKRE valitsusdelegatsioon on seda eelnõu eelmises valitsuses toetanud. Mingit Suure Venna andmebaasi nendega ei looda, inimeste biomeetrilised andmed, mida riik juba praegu erinevatesse andmebaasidesse kogub, viiakse ühte suurde ja turvalisse andmebaasi, kus ei ole andmeid, kelle biomeetrilised andmed need on. Andmete kasutamine jätkub täpselt samamoodi nagu praegugi," lausus Võrklaev. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: