Statistika: esimeses kvartalis oli Eestis ligi 9500 vaba ametikohta

Kontor
Kontor Autor/allikas: Wikimedia commons

Statistikaameti andmetel oli selle aasta esimeses kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 9443 vaba ametikohta, mis on 10 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal.

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 630 683.

Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse (1365), töötleva tööstuse (1243) ning hariduse (1138) tegevusaladel.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul olid kõikidest vabadest ametikohtadest 36 protsenti avalikus sektoris. "Enamik vabu ametikohti asusid Harjumaal (75 protsenti), sealhulgas Tallinnas (65 protsenti), järgnesid Tartumaa (8,3 protsenti) ja Ida-Virumaa (6,4 protsenti). Vabade ametikohtade määr oli madalaim Jõgevamaal ja Põlvamaal," ütles Tarkiainen.


Esimeses kvartalis võeti tööle 51 457 ja töölt lahkus 49 335 inimest.

Tööandja algatusel lahkus ametist enam kui 7000 inimest.

Tööjõu liikumist iseloomustav tööle võetud ja töölt lahkunute summa ehk tööjõu käive suurenes eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 16 protsenti.

"Tööle võetud ning ka töölt lahkunud inimeste arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad. Tööandja algatusel lahkus ametist 7480 töötajat, mis moodustas 15 protsenti kõigist töölt lahkunutest," lisas Tarkiainen.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: