Pirita jõel avatakse järgmisel nädalal väliujula

Pirita jõe uus väliujula rajatakse selle ajaloolisse paika jõe vasakpoolsel kaldal. Ujula plaanitakse avada 17. juunil.

Väliujula pikkus on 25 ja laius 10 meetrit, ujulas on tähistatud neli ujumisrada.

Pirita jõe väliujula kasutamine on tasuta. Kui kõik sujub plaanipäraselt, avatakse ujula 17. juunil, teatas Pirita linnaosa valitsus.

"Pirita jõe väliujula võtab ilmet. Kõik suuremad ja mahukamad tööd, nagu jõepõhja setetest puhastamine, pontoonide ankurdamine, kaldaala korrastamine on tehtud. Lõpusirgel on vette viivate treppide paigaldamine," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Väliujula paikneb Pirita jõe vasakpoolsel kaldal täpselt samas kohas, kuhu see ehitati eelmisel sajandil koos vettehüppetorniga. Ka basseini pikkus on sama – 25 meetrit.

Pirita jõe väliujula planeerija-ehitaja on Top Marine. Väliujula rajamine koos ettevalmistustöödega maksis 80 000 eurot.

Pirita spordikeskuse juht Priit Aunroos ütles, et väliujula juurde paigaldatakse riietuskabiin, päästevahendid ja infotahvel väliujula kasutamise reeglitega. Samuti hakatakse andma värsket infot vee- ja õhutemperatuuri kohta.

Jõekaldale paigaldatakse ka prügikastid ja pingid. Väliujula kõrval avatakse väike liivarand lastele.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: