USA annab Ukrainale sõjalist abi 150 miljoni dollari ulatuses

Ukraina sõdur Luganski juures rindel.
Ukraina sõdur Luganski juures rindel. Autor/allikas: SCANPIX /

USA kaitseministeerium teatas reedel 150 miljoni dollari suurusest sõjalisest toetusest Ukrainale, seda mõned päevad enne USA presidendi Joe Bideni ja Vene presidendi Vladimir Putini tippkohtumist Genfis.

Sõjaline abi, mis hõlmab radarisüsteeme, droone ja sidevahendeid, tuleb lisaks 125 miljoni ulatuses abile, millest teatati märtsis, ütles Pentagoni pressiesindaja John Kirby. 

Bideni administratsioon on seega eraldanud kõik vahendid, mille kongress Ukrainale 2021. aasta eelarves kõrvale pani. 

Kirby teatel on abi eesmärk aidata Ukraina vägedel säilitada oma riigi territoriaalset terviklikkust ning edendada koostööd NATO-ga. 

"Ministeerium jätkab Ukraina julgustamist reformide vastuvõtmisel, mis vastavad NATO põhimõtetele ja normidele, et edendada selle Euro-Atlandi püüdlusi," lisas USA ametnik. 

Euroopa Liit ja NATO on toetanud Ukrainat alates Krimmi annekteerimisest ja Ida-Ukraina relvakonflikti puhkemisest valitsusvägede ja separatistide vahel. Samal ajal tahetakse Kiievilt poliitiliste ja majanduslike reformide vastuvõtmist. 

Ida-Ukrainas süüdistasid separatistid reedel Ukraina vägesid viie võitleja tapmises. Kiiev teatas ühe oma sõduri hukkumisest suurtükitules.

Biden ja Putin kohtuvad Genfis kolmapäeval ja Ukraina on tõenäoliselt nende esimese tippkohtumise üks teemasid. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: