EKRE kinnitas Tartu linnapeakandidaadiks Loone Otsa

{{1623493260000 | amCalendar}}
Foto: Owe Petersell

EKRE Tartu linna ringkonna üldkogu kinnitas pühapäeval Tartu linnapeakandidaadiks kasvatusteadlase, kultuuriloolase ja kirjaniku Loone Otsa.

Ots on lõpetanud Tartu ülikooli eesti filoloogina, kaitsnud haridusfilosoofia doktorikraadi ja õpetanud eesti kirjandust ning kultuurilugu TÜ Balti õpingute keskuses. Ta on olnud lastekaitse liidu president 2012—2018 ja Eesti säästva arengu komisjoni liige ning asepresident.

Praegu juhib Ots eesti keele koolituste, tõlke- ja toimetamistööga seotud ettevõtet. Ta on avaldanud mitmeid proosa- ja aimeteoseid, kirjutanud 45 näidendit, stsenaariume ja libretosid. Ots kuulub Eesti kirjanike liitu ja Eesti teatriliitu ning on Jaan Tõnissoni seltsi üks asutajaliikmeid. Ta on abielus ja kahe tütre ema.

"Võideldes eesti keele, rahvuslikkuse ja alusväärtuste eest Tartus, muudame elu paremaks terves Eestis," usub Ots.

"Tartu vajab muutusi. Tartu ülikool on hakanud kaotama oma kõrget mainet eesti rahvusluse kandjana. Samas on Tartus hooletusse jäetud linnaosi, mida ähvardab oht getostuda. Annelinnas elab pea kolmandik Tartu inimesi, kuid seni on see olnud pigem magala kui täisväärtuslik, oma kultuuri- ja vabaajaasutustega linnaosa. Annelinn tuleb tihedamini siduda teiste linnaosadega. Selleks peab korraldama ümber ühistranspordi, et see vastaks paremini linnaelanike vajadustele. Muuhulgas tuleb lisada ekspressliinid," rääkis Ots.

Ots tahab võidelda selle eest, et Tartus langeks lasteaia kohatasu ning suurendada omastehooldajate toetusi ja nendele suunatud teenuseid. Samuti leiab Ots, et tuleks soodustada haritlaste jäämist ja tulekut Tartusse.

"Kõige tähtsam on ühistegevus ja osalemine. Kogukonnale on ülitähtis, et inimesed saaks linnaelu tähtsamaid küsimusi ise otsustada. Praegu võitleb EKRE koos tartlastega südalinna pargi ellujäämise eest. Me oleme kahel käel kultuurikeskuse poolt, kuid nõuame, et Tartus ei langeks asjata ükski puu ega kaoks ükski roheala. Üheskoos suudame kaitsta halja Tartu põhimõtet," kinnitab Ots.

Helme: Otsa kandidatuur võtab maha kriitikat, et oleme ainult meeste partei

EKRE esimees Martin Helme ütles ERR-ile, et Loone Ots on väga hästi lülitunud erakonna töösse ja on Tartu ringkonnas kiiresti võtnud arutluse alla Tartu teemad.

"Meil on väga hea meel, et ta oli valmis esinumbriks hakkama," sõnas Helme.

"Ta on ikkagi väga tegus inimene. Tema elukogemus, varasemad töökogemused ja ka varasem poliitiline kogemus on selline, mida on võimalik valijale presenteerida viisil, mis suurendab usaldust meie vastu," ütles Helme.

Helme rääkis, et EKRE-t on kritiseeritud selle eest, et erakonnas on vähe naisi. "Eesti suuruselt teise linna linnapea kandidaat on meil nüüd naine. Me kunagi ei tee neid valikuid selle järgi, kas keegi on mees või naine, aga ma arvan, et see peaks maha võtma seda kriitikat nagu me oleksime ainult meeste partei," märkis Helme.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: