Saneerimisel Baltika üllatas kasumiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Baltika Grupp jätkab 2021. aasta teisest poolest vaid ühe naisterõivaste brändiga. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rõivatootja Baltika saneerimisnõustaja poolt Harju maakohtule esitatud aruande alusel on ettevõtte majanduslik olukord tänu saneerimiskavale ja sisulistele ümberkorraldustele paranenud.

Baltika kavatseb saneerimise lõpetada 2022. aasta suveks ehk poolteist aastat plaanitust varem, teatas ettevõte.

"Eelmise aasta lõpuks paranes oluliselt Baltika kaupade müügist teenitav brutokasum ning ettevõte saavutas tänu tegevus- ja tööjõukulude kokkuhoiule finantsstabiilsuse. Selle tulemusel edestas Baltika 2020. aastal oluliselt saneerimiskavas ettenähtud ärikasumi prognoosi - eeldatud 1,6 miljoni euro suuruse ärikahjumi asemel oli ärikasum 162 000 eurot," märkis rõivatootja.

Baltika juhatuse esimehe Flavio Perini sõnul on Covid-19 teine laine ja sellega seotud kaupluste sulgemised kõigis Balti riikides vaatamata e-kaubanduse parematele tulemustele avaldanud tugevat mõju ettevõtte müüginumbritele, kuid sellest olenemata saab tulemust pidada heaks.

Saneerimiskavas eeldatud selle aasta nelja kuu 502 tuhande euro suuruse ärikasumi asemel oli piirangute tõttu ärikahjum veel 463 tuhat eurot.

"Kaupluste avanemine ning esimesed piirangute leevenemise järgsed numbrid annavad vägagi põhjust oodata järgmistes kvartalites positiivset tulemust. Meie Ivo Nikkolo üleminekukollektsioonile on klientide tagasiside olnud äärmiselt positiivne ning see lisab meile kindlust sügiseks, kui toome turule täieliku uuenduse läbi teinud Ivo Nikkolo naisterõivaste kollektsiooni koos laia valiku aksessuaaridega," rääkis Perini.

Baltika saneerimisnõustaja Artur Suits on seisukohal, et saneerimiskava täitmine on realistlik.

"Saneerimiskava kinnitamise ja saneerimisabinõude rakendamise tulemusena on Baltika majanduslik seisund paranenud. Baltika on oma tegevuses järginud saneerimiskava ja rakendanud kavas ettenähtud meetmeid," lisas Suits

Saneerimiskava aruanne kinnitab, et Baltikal puuduvad maksetähtaega ületavad võlgnevused.

Eelmise aasta juunis kohtu poolt kinnitatud saneerimiskava kohaselt kujundati ümber 30 võlausaldaja nõuded kogusummas 12,21 miljonit eurot. Nõuete vähendamise rahaline mõju on kokku viis miljonit eurot ja see kajastub Baltika 2020. aasta kasumiaruandes muu ärituluna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: