Venemaa saadab vangid BAM-i teist liini ehitama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
BAM-i ehituse alguse 35. aastapäeva tähistamine Venemaal Tõnda raudteejaamas 2009. aastal. Autor/allikas: SCANPIX / ITAR-TASS

Venemaa vanglateenistus saadab Habarovski krais vangid Baikali - Amuuri magistraali (BAM) teist liini ehitama.

Föderaalse vanglateenistuse (FSIN) Habarovski oblasti osakond sõlmis lepingu ettevõttega Bamstroimehhanizatsija "kinnipeetavate toomiseks sunnitööle", vahendas veebiväljaanne Meduza.

FSIN-i pressiesindaja sõnul plaanitakse luua BAM-ile tööle saadetavatele vangidele spetsiaalne keskus, mis "töötaks korrektsioonitsentrina ja asuks vangla territooriumilt väljaspool".

FSIN-i kohaliku juhi Juri Dorohhini sõnul on umbes 3000 kinnipeetaval õigus taotleda oma vanglakaristuse asendamist sunnitööga.

Bamstroimehhanizatsija direktor Aleksandr Tšernojarov selgitas, et tema ettevõttel ei jätku töötajaid nii projekti mahukuse kui ka koroonapandeemia tõttu.

Venemaa föderaalne vanglateenistus on viimastel aastatel korduvalt esitanud ideed hakata ehitustöödel vange kasutama. Kõige viimati rääkis FSIN-i direktor Aleksandr Kalašnikov tänavu mais sellest, et vange võiks vabatahtlikkuse alusel kasutada töödel, mida tavaliselt teevad immigrandid, kuid mis praegu vaevlevad koroonapandeemia ja piiride suletuse tõttu tööjõupuuduse käes.

Nii Venemaa uurimiskomitee kui ka justiitsministeerium toetasid Kalašnikovi ideed nagu ka Vene inimõigusvolinik Tatjana Moskalkova.

Ülevenemaalise arvamusuuringute keskuse korraldatud küsitluse kohaselt toetas 71 protsenti vastanutest vangide töölesaatmist selle asemel, et võtta tööle võõrtöölisi.

Juuni alguses teatas asepeaminister Marat Husnullin, et vangid hakkavad lepingulisel alusel tööle Moskva ja selle ümbruse taristuobjektide ehitusel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: