Ühendused kutsuvad 20. juunil koroonaohvreid meenutama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Leinaküünal Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Sotsiaalvaldkonna asutused ja ühendused kutsuvad 20. juunil meenutama koroonaviiruse ohvreid, väisama sellel puhul kirikuid ja istutama lahkunute mälestuseks puid.

"Suve algus on helgem ja lootustandev, kuid me ei tohi unustada hinda, mida oleme pidanud maksma. COVID-19 haigus on Eestis viinud haiglasse ligi 9000 inimest ning nõudnud üle tuhande elu. Nad on olnud meie lähedased ja sõbrad, meie linnade ja valdade elanikud, kogukonna liikmed. Me kutsume üles neid, nagu kõiki teisigi lahkunuid, meenutama ning soovime palju jõudu ja tervist paranenutele. Sügaval südames tunneme elu imelist jätkuvust," kirjutatakse avalduses.

Sellele on alla kirjutanud sotsiaalkaitseminister, tervise- ja tööminister, haridus- ja teadusminister, siseminister, sotsiaalministeerium, kirikute nõukogu, linnade ja valdade liit, haigekassa, haiglate liit, arstide liit, õdede liit, tervishoiutöötajate kutseliit ning sotsiaaltöö assotsiatsioon.

"Pühapäeval, 20. juunil saame minna Eestimaa pühakodadesse, tuttavatesse ja tähendustega paikadesse ja võtta hetk mälestades kalleid lahkunuid. Läidame küünlad koduakendel. Üle Eesti helisevad sel päeval kl 12 kirikukellad. Jaanipäeva nädalaks ja erinevates Eesti paikades kogu suveks jäävad paljude kirikute uksed avatuks nagu on avatud meie hinged kallitele lahkunutele sõltumata sellest, kus viibime – nad on meiega."

"Me kutsume Teid koos meiega istutama puid, et nende lehtedes leiduks varju ja viljades kosutust. Koduaed, taluhoov, hooldekodu õu – kõik need paigad on sobivad mälestuse hoidmiseks. Istutades puu suuname pilgud tulevikku ja meile antud uutele võimalustele."

Avaldusele allakirjutanud tänavad arste, õdesid, hooldajaid, teadlasi, päästjaid ja politseinikke ning kõiki avalikus ja erasektoris panustanuid.

"Kes on kogenud eesliini võitlust, vaeva ning väsimust toetades meie inimesi. Teie käte kaudu on antud paljude elu tagasi. Teie armastus ja pühendumine inspireerib meid ja teeb meist paremad inimesed."

Samuti tänatakse õpetajaid ja lapsevanemaid tänu kellele sai jätkuda laste haridustee.

"Meie tänu ja tunnustus õpetajatele ja õppejõududele, vanematele ja vanavanematele, kodudele ja peredele ning Teile kallid lapsed ja noored! Vaatamata kõigele sai jätkuda meie laste haridustee. See kogemus on olnud kaugel kergusest ja tavapärase õppimise rõõmust ja rahuldusest, kuid kannatlikkus, tublidus ja ühised pingutused on viinud sihile."

Allakirjutanud tänavad ka Eesti ettevõtjaid, kelle pingutused on hoidnud Eestit toimimas ja meie majanduse käimas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: