Esmaspäev võib tuua kuni 35 soojakraadi

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeva pärastlõunal on oodata äikest ja võimalik, et ka rahet. Õhutemperatuur on endiselt kõrge, küündides päeval kuni 35 kraadini.

Ees ootab selge või vähese pilvisusega sajuta öö, kus pimedaks eriti ei lähegi. Puhub nõrk lõunakaare tuul 2-8 m/s ja temperatuur on 16 kuni 22 kraadi.

Hommik on ka peamiselt selge, üksikuid pilvetupse on lääne pool ja saartel. Lõunakaare tuul ulatub 2-8, rannikul puhanguti 10 m/s. Sooja on 23 kuni 25 kraadi.

Päeval vaheldub pilvisus rohkem ja toob mõnesse paika hoovihma. Pärastlõunal on ka äikest ja välistatud ei ole rahe. Lõunakaare tuul puhub siiski mõõdukalt 3-8,
mere lähedal kuni 11 m/s, kuid äikese ajal on ka tugevamaid tuuleiile. Temperatuuri maksimum ulatub 35 kraadini.

Õhtul on taevas taas üsna selge, pilvi valdavalt vähe. Tuul püsib lõunakaares, puhudes 2-8 m/s ning sooja on õhtul 26 kuni 30 kraadi.

Jaaninädalal on hoovihmad ja äike veelgi sagedasemad.

Teisipäeva pärastlõunast sajab kohati hoovihma ja nii ka jaaniõhtul ja jaaniööl. Ühtlasi võib olla äikest ning suurem vihmavõimalus on just Kesk- ja Ida-Eestis.

Ka neljapäeval on paljudes kohtades äikesevihma, mis õhtuks lakkab. Reedel on muster sama. Temperatuur püsib öösiti kaunikesti kõrgel, kuumalaine hakkab aga nädala keskpaigas taanduma.

Seni aga püsib teise taseme ilmahoiatus, mis eeldab kuumaga mõistlikku käitumist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: