Otse kolmapäeval kell 8.25: Vabadussõjas langenute mälestamine ja võidutule ühendamine

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Muinastuli 2020. aastal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Võidupüha hommikul austatakse Järvamaal Müüsleris Eesti vabaduse eest langenuid ning ühendatakse muinastuli ja mälestustuli ühtseks võidutuleks.

 

Müüsleris asetatakse Vabadussõja mälestussambale pärjad sõjas langenutele. Kõne peab peaminister Kaja Kallas ning lisaks osalevad veel riigikogu esimees Jüri Ratas, kaitseminister Kalle Laanet, Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi, kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem, Paide linnapea Priit Värk ja diplomaatilise korpuse esindajad.

Võidutuli ühendatakse Tori kirikus süüdatud mälestustulest ning Paide vallimäel süüdatud muinastulest. Sel aastal on tuletoojad iseseisvumise taastamisega samaealised kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad. Müüsleris toimuval tseremoonial annavad kaitseminister ja kaitseväe juhataja tuletoojatele üle tuletooja medalid.

Tänavused tuletoojad on Taavi Tärno ja Irina Pogorelskaja (Alutaguse), Jüri Koppel ja Tähti Marjamäe (Harjumaa), Kaarel Künnapas ja Kadri Ilmjärv (Järvamaa), Ants-Erik Noormägi ja Maarja Liisa Lindre (Jõgevamaa), Raido Mölder ja Kadi Suurkask (Läänemaa), Uku Lepna ja Reili Rand (Hiiumaa), Ainar Härm ja Liisi Pikki (Põlvamaa), Kristjan Pahk ja Kait Kosenkranius (Pärnumaa), Simo Lindmaa ja Helen Tammepuu (Raplamaa), Risto Pajust ja Marta-Miina Loel (Saaremaa), Andres Sakkov ja Grete Vares (Sakala), Peeter Ilison ja Carolin Räämet (Tallinn), Orm-Gregori Joost ja Merle Muruvee (Tartu), Ain Kornel ja Jane Pang (Valgamaa), Elvis Ranne ja Liis Ambos (Virumaa), Ainar Sadonski ja Kaisa Niilo (Võrumaa). 

Pärast võidutule süütamist viiakse see paraadi platsile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: