Kohtuvaidluse taga oodanud Veskimöldre keskuses avatakse kogukonnakauplus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Veskimöldre elurajoon. Autor/allikas: Veskimöldre Facebooki leht

Laagri Veskimöldre Kodukeskuse uus omanik avab peale eelmiste omanike kohtuvaidlust ankurrentniku Rimiga keskuses hoopis mahekaupu müüva kogukonnakaupluse. Kodukeskuse eelmine omanik Brave Capital plaanib keskuse kõrvale rajada 2023. aastaks ka kinosaalidega meelelahutuskeskuse.

Veskimöldre Kodukeskus pidi valmima juba tunamullu, takistuseks sai vaidlus keskuse uue omaniku Brave Capitali ja eelmise omanikuga lepingu sõlminud ankurrentniku Rimi vahel.

Brave Capital käis kohut Rimiga, kellest pidi saama keskuse ankurrentnik enne kinnistu ostmist. Brave Capital soovis keskuse poepinna rentida hoopis Coopile, mille tõttu pöördus Rimi kohtusse, vaidlus jõudis välja riigikohtuni.

Brave Capital otsustas seejärel müüa keskuse kolmandale osapoolele, kes polnud varasema asjaga seotud. Nii ostiski 2020. aastal keskuse Alliku Kaubandus.

Uus arendaja Alliku Kaubandus alustas selle omaniku ja juhi Kaupo Kindsigo sõnul puhtalt lehelt. "Alliku Kaubandus ostis Veskimöldre Keskuse arendusprojekti selge plaaniga see kiiresti lõpule viia ja piirkonna inimestele avada. Meil ei ole ei kohtuteemasid ega varasemaid lepinguid. Nii olemegi arenduse lõpusirgel täiesti meile omase kontseptsiooniga," rääkis Kindsigo.

Kaupluses avatakse keti-toidupoe asemel 1000 ruutmeetril kogukonna toidupood Veski Market, mis paneb rõhku kohalikule mahekaubale. Kaubanduskeskus avatakse 26. augustil.

"Alliku Kaubandusel on üürilepingud sõlmitud lisaks Veski Marketile ja Benu apteegile veel ka ürituskeskuse, ilusalongi, veinikaupluse ja lillepoe operaatoritega, pakiautomaatide kettidega ja värskete talutoodete pakkujatega," rääkis Kindsigo.

"Lõpusirgel on kohvikupidaja valimine, mis pandeemiast tulenevalt veidi venis. Viimase kuu jooksul on aga ka sellele pinnale mitu huvilist tekkinud," lisas ta.

Veskimöldres elurajooni arendaja Brave Capital plaanib rajada Kodukeskuse kõrvale ka 4500-ruutmeetrise meelelahutuskeskuse. Keskuse lähedusse plaanib Brave Capital ka tankla rajamist.

Meelelahutuskeskusse plaanib ettevõte rajada kolme saaliga kino, restoranid, spordisaalid, keemilise puhastuse ja laste mängukeskuse kus saab sünnipäevi pidada. "Veskimöldre Elamuskeskuse osas käib projekteerimine ja loodaks aasta lõpuks jõuda ehitusloani," ütles Brave Capitali juht Veljo Kuusk.

Elamuskeskuse ehitusega plaanib ettevõte alustada järgmisel aastal, valmima peaks see 2023. aastal. Kuuse sõnul on praegu veel liiga vara rääkida sellest, kes nii kinosaale kui tanklat opereerima asub.

"Teiste võimalike ehitiste osas oskan unistada, et 2023. aastaks võiks need samuti valmis saada," rääkis Kuusk.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: