Tallinna ja Harjumaad tabanud torm murdis puid ja viis paljudelt elektri

{{1624446780000 | amCalendar}}

Tallinna ja Harjumaad kolmapäeva lõunal tabanud torm ja tugev vihm murdsid puid ja tekitasid veekahjusid. Elektrita jäi umbes 10 000 majapidamist.

"Murdunud on puid, vesi on kaevuluuke ära tõstnud - kõik see on nagu ikka rohke vee ja tugeva tuulega," ütles Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) ameti korrapidaja ERR-ile.

Kannatada saanud inimestest ega suurest varalisest kahjust siiski veel teateid ei ole, lisas ta.

Mupo korrapidaja sõnul on ka häirekeskus ja elektrilevi saanud rohkelt teateid tormi põhjustatud kahjustustest.

Päästeamet sai Harjumaal kokku umbes 130 teadet ohtlikult murdunud puudest. Puud langesid ka elektriliinidele.

Päästeamet teatas, et väljakutsete rohkuse tõttu võib päästjatel võtta sündmustele reageerimine kauem aega.

"Harjumaad, eriti Lääne-Harju piirkonda on tormituuled juba raputanud. Palju on langenud puid nii teedel kui kodudes. Kutsete rohkuse tõttu võib hetkel päästjate jõudmine sündmustele võtta tavapärasest rohkem aega. Olge ettevaatlikud ja varuge kannatlikku meelt."

Päästeameti vastutava korrapidaja Indrek Intsi sõnul eemaldatakse puid liinidelt ja teedelt tähtsuse järgi.

"Vaikselt prioriteetide järgi eemaldatakse puid, oleneb, kas on tegemist suuremate maanteedega, väiksemate külateedega. Vastavalt sellele reageeritakse. Aga tööd on ootel ja eks see kõik võtab aega," rääkis Ints.

"Oli, kus puud olid langenud autode peale. Hetkel informatsiooni väga suurte kahjude kohta meil ei ole," lisas ta. 

Mujal Eestis olid kahjud väiksemad.

Elektrilevi: äikesetorm tabas kõige tugevamalt Harjumaad

Elektrilevi andmetel oli Harjumaal kella 16 seisuga 35 rikkelist katkestust ning elektrita 9495 klienti. Tund hiljem oli rikete arv 34 ning elektrita 6892 majapidamist. Kella 23 ajal õhtul oli elektrita veel veidi alla 3000 Harjumaa majapidamise.

Elektrilevi ja partnerite rikkebrigaadid töötavad koostöös päästjatega elektrivarustuse taastamise nimel Harjumaal, kus äikesetorm langetas puid ja jättis vooluta üle 10 000 kliendi teatas ettevõtte pressiesindaja.

Teele langenud puu kõrvaldamine Laulasmaal. Autor/allikas: Eesti Energia

"Enim on probleeme põhjustanud liinidele kukkunud puud, mis on Harjumaal kaasa toonud üle 30 erineva rikkekoha. Oleme olnud päästeametiga infovahetuses, et ühendada jõud prioriteetsemate rikete lahendamiseks," ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp pressiteate vahendusel.

Puusepa sõnul kõik hetkel saadaolevad jõud tormikahjude likvideerimisse kaasatud ning partnerettevõtted komplekteerivad lisabrigaade, et töid kiirendada.  

Elektrilevi ja partnerid teevad kõik endast oleneva, et võimalikult kiirelt klientide ühendus võrguga taastada. Kliendid saavad SMS-teavituse, kui selgub täpsem vooluvarustuse taastamise aeg.

Tähtis on meeles pidada, et katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi.

Liinile langenud puu või mõne muu ohtliku olukorra fikseerimisel tuleks helistada rikketelefonil 1343 või hädaabinumbril 112.

 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: