Päästeamet sai jaanilaupäeval mullusest veerandi võrra rohkem väljakutseid

{{1624526460000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk / ERR

Päästeamet sai kolmapäeval, kui tähistati jaanilaupäeva, Põhja-Eestit tabanud tormi tõttu eelmise aastaga võrreldes umbes veerandi võrra rohkem väljakutseid.

"Suuri õnnetusi küll ei olnud, aga väljakutseid oli 486, mida on kuskil saja võrra rohkem kui eelmise aasta jaanilaupäeval," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Indrek Ints neljapäeval ERR-ile.

Tema sõnul oli üle poole väljakutsetest ehk 288 seotud tormikahjude kõrvaldamisega, mis tähendas peamiselt teele või elektriliinidele langenud puude kõrvaldamist. Väljaspool hooneid toimunud tulekahjudele ehk metsa- ja maastikupõlengutele kutsuti päästjaid 94 korral.

Ints rääkis ka, et neljapäevaks oli väljakutsete arv vähenenud ning kolmapäeval said kõik väljakutsed lahendatud ning oht teelt või elektriliinidelt kõrvaldatud. "Hetkel minu teada midagi nagu üleval ei ole, aga eks inimesed hakkavad liikuma ja avastavad teele ja elektriliinidele langenud puid ehk siis hakkab tulema uusi väljakutseid. Nendega tegeletakse jooksvalt," ütles Ints.

Elektrilevi esindaja teatas neljapäeval, tormi järel on elektrivarustus taastatud 19 000 kliendil, kes tormi järel vooluta jäid.

Kokku üle Eesti on likvideeritud kolmapäeva lõunast alates 57 keskpinge ja 44 madalpinge riket, millega on taastatud elektrivarustus 19 000 kliendil.

Neljapäeva lõunal oli Elektrilevi riketekaardi andmeil Eestis veel parandamata 34 rikkelist katkestust ning ilma vooluta oli 1659 klienti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: