Valge Maja ja senaatorid leppisid osaliselt kokku taristupaketis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Teeremont Californias. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA president Joe Biden teatas neljapäeval, et jõudis senaatorite parteiülese rühmaga osalisele kokkuleppele olulise tähtsusega taristupaketis, millega rahastatakse teid, sildu ja sadamaid aastakümneid.

"Me jõudsime kokkuleppele. Rühm senaatoreid - viis demokraati ja viis vabariiklast - tuli kokku ning sepistasid taristuleppe, mis loob miljoneid ameerika töökohti," ütles Biden Twitteris.

Presidendi kohtumine senaatoritega järgnes nädalaid kestnud läbirääkimistele kongressis.

Esialgne kokkulepe saavutati kolmapäeva hilisõhtul.

"Keegi ei saanud selles paketis kõike, mida soovis. Kõik loobusid millestki, et midagi saada, sest me panime oma riigi huvid esikohale," ütles demokraatide senaator Kyrsten Sinema.

Vabariiklasest senaator Bill Cassidy nõustus üldjoontes. "Ehitatakse uusi sildu ja teed tehakse korda. Mitte kohe praegu, mitte homme ega järgmisel aastal, kuid me oleme protsessi alustanud," sõnas Cassicy.

Taristupaketi üle ei ole läbirääkimised veel lõppenud, sest Biden on tahtnud sinna sisse suruda muu hulgas ka kliimamuutustega seotud tööd, lastehoidu, haridust ja sotsiaalteenuseid.

Vabariiklased on selle vastu, sest nende hinnangul peaks taristupakett sisaldama ainult traditsioonilist infrastruktuuri nagu näiteks teed, lennujaamad või lairibaühendused.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: