Viimase ööpäevaga tuvastati 34 koroonapositiivset

Enim tuvastati uusi nakatumisjuhte Tallinnas.
Enim tuvastati uusi nakatumisjuhte Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3495 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 34 ehk üks protsent testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 16 inimesel. Harjumaa uutest nakkusjuhtumitest 11 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus neli, Viljandimaale kolm, Tartumaale kaks, Hiiumaale, Pärnumaale ja Võrumaale üks nakatunu. Teistes maakondades uusi nakkusjuhte ei avastatud. Kuuel juhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 35,37 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust üks protsent.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid neli, haiglaravi vajab 34 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 66 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastaseid 24 (70,6 protsenti). Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Ööpäeva jooksul manustati 7646 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 551 011 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 415 741 inimesel.

Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 67,3 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: