Le Peni partei ei võitnud üheski regioonis

{{1624845960000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Prantsusmaal toimus pühapäeval kohalike valimiste teine voor, kus parempoolse Marine Le Peni erakonnal Rahvusliit (Rassemblement National – RN) ei õnnestunud võita üheski regioonis.

Parteil ei õnnestunud realiseerida oma peamist eesmärki võita Provence-Alpes-Cote d'Azuri regioonis, mis hõlmab Marseille ja Nizza linnasid.

Valimisi on peetud ka Le Peni viimaseks võimaluseks. Esimeses voorus juhtis tema erakond vaid ühes piirkonnas, mis oli ennustatust oluliselt nõrgem tulemus.

"Täna õhtul pole me ühtegi piirkonda võitnud," sõnas pettunud Le Pen. Poliitik süüdistas muu hulgas vaenlastevahelisi "ebaloomulikke liite" ja lisas, et "koondumine on võitude võti" tulevikus.

Hästi ei läinud ka president Emmanuel Macroni erakonnal Edasi, Vabariik! (La Republique En Marche! – LREM), mis ei küündinud kuskil isegi kahekohaliste numbriteni, rääkimata ühegi piirkonna võitmisest.

Kohalike valimiste suurimad võitjad olid sotsialistid ja Vabariiklased.

Kohalikke valimisi peetakse järgmisel aastal toimuvate presidendivalimiste peaprooviks, kuid valijate loid huvi raskendab presidendivalimiste tulemuste prognoosimise võimalust.

Valimisaktiivsus oli väga madal. Alla 35 protsendi hääleõiguslikest valijatest osales valimistel, teatas BBC

Arvamusküsitluste kohaselt ei tea paljud prantslased, mida kohaliku omavalitsuse tasandil tehakse ja mille üle seal otsustatakse. Nädal tagasi peetud esimese vooru valimisaktiivsus oli 34 protsenti, mis on Prantsusmaa kohalike valimiste madalaim alates 1958. aastast.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: