EL tahab vähendada Suurbritannia telesarjade ja filmide edastamist

Olivia Colman sarjas
Olivia Colman sarjas "The Crown" Autor/allikas: Netflix

Euroopa Liit valmistub vähendama Suurbritannias toodetud telesarjade ja filmide edastamist mandril. EL-i hinnangul näitavad Euroopa telejaamad pärast Brexitit ebaproportsionaalselt palju Suurbritannias toodetud meelelahutust.

Euroopa Liidu sisedokument kirjeldab Suurbritannias toodetud meelelahutust ohuna Euroopa kultuurilisele mitmekesisusele, teatas The Guardian

Vastavalt EL-i meediateenuste direktiivile peavad Euroopa telekanalid andma suurema osa eetriajast Euroopas toodetud sisule. Voogedastuse platvormidel nagu Amazon ja Netflix on see nõue 30 protsenti. Prantsusmaal on see nõue isegi 60 protsenti.

EL-i dokumendi kohaselt on Brexiti järgselt Suurbritannias toodetud meelelahutus Euroopa televisioonis ebaproportsionaalselt suurelt esindatud. 

Suurbritannias toodetud telesarjade ja filmide piiramine Euroopas oleks riigi meelelahutussektorile tõsiseks hoobiks. Eriti tugevalt kannataks Suurbritannia draamasarjade tootmine.  

Rahvusvaheliste sarjade ja filmide müük Euroopa kanalitele tõi Suurbritannia teletööstusele eelmisel aastal sisse 570 miljonit naela. Euroopa oli Suurbritannia jaoks suuruselt teine turg. Esimesel kohal oli USA. 

EL-i allikad väitsid, et Suurbritannia teletoodangu piiramine saab teoks, kui Prantsusmaast saab jaanuaris EL-i eesistuja. Prantsusmaa võib arvestada ka Hispaania, Kreeka, Itaalia ja Austria toetusega, teatas The Guardian. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: