J&J kinnitab oma üheannuselise vaktsiini tõhusust delta tüve puhul

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jansseni koroonavaktsiin. Autor/allikas: New York National Guard/Flickr (CC BY-ND 2.0)

Johnson & Johnsoni üheannuseline koroonavaktsiin on tõhus ka viiruse kõrge nakatuvusega delta variandi puhul ning immuunvastus kestab vähemalt kaheksa kuud, teatas USA ravimiettevõte neljapäeval.

Antikehad ja immuunsüsteemi rakud neutraliseerisid pärast süstimist kaheksa katseisiku veres Indias avastatud viiruse delta tüve, kinnitas uuring.

Samale järeldusele jõudis veel teine Bostoni meditsiinikeskuses korraldatud vaatlus, kus uuriti 20 vaktsineeritu immuunvastuseid.

Tulemused postitati esmalt portaalis bioRxiv, kus teadlased püüavad oma esmaseid järeldusi kiirelt juba enne teadusajakirjadele artiklite esitamist kättesaadavaks teha. 

"Usume, et meie vaktsiin pakub COVID-19 vastu püsivat kaitset ja kutsub ka delta variandi puhul esile neutraliseeriva toime," ütles J&J teadusuuringute juht Paul Stoffels ettevõtte avalduses.

Johnson & Johnsoni tütarettevõttes Janssen Pharmaceuticals teadus- ja arendustegevuse juht Mathai Mammen märkis, et kaheksa kuud kestnud uuringute alusel "tekitab (vaktsiin) tugeva neutraliseeriva antikehavastuse, mis ei vähene aja jooksul, vaid pigem võib täheldada selle paranemist".

Koroonaviiruse delta variant sai alguse Indiast. Euroopa Haiguste Ennetuse ja Kontrolli Keskuse (ECDC) hinnangul võib delta variant moodustada augusti lõpuks EL-i riikides 90 protsenti kõigist nakkusjuhtudest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: