Lukašenko väitel avastati Läänega seotud "uinuvad rakukesed"

Aleksandr Lukašenko.
Aleksandr Lukašenko. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/BelTA/Vladimir Martsul

Valgevene liider Aleksandr Lukašenko väitis reedel, et võimud on paljastanud "uinuvad terrorirakukesed", mis on väidetavalt seotud Saksamaa, USA, Ukraina ja teiste riikidega.

"Täna paljastati uinuvad terrorirakukesed, nõndanimetatud omakaitseüksused," ütles Lukašenko ning väitis, et rakukeste tööga olid seotud Saksamaa, Ukraina, USA, Poola ja Leedu.

"Nende rakukeste eesmärk oli X-päeval jõuga režiimi muuta. Nad ise veel ei tea, millal see X-päev tuleb: vaja on meie inimesed selleni juhtida," lausus Lukašenko. 

Tema väitel on nende rakukeste tööga seotud Saksamaa, USA, Poola ja Leedu. 

"Täna viisime lõpule ulatusliku terroritõrjeoperatsiooni," ütles Lukašenko.

Ta lisas, et rakukesed püüdsid võtta sihikule Vene mereväe sidekeskust Valgevene Vilejka linna lähedal, umbes 100 kilomeetri kaugusel Minskist, ning ta arutas seda vahejuhtumit Vene presidendi Vladimir Putiniga.

"Me arutasime seda probleemi väga tõsiselt," ütles Lukašenko.

"Kõik terroriaktis osalejad - kaasa arvatud need, kes organiseerisid ja ellu viisid -, me leidsime ja vahistasime nad kahe päevaga."

Lukašenko sõnul andis ta ametnikele korralduse sulgeda riigi piir läänemeelse Ukrainaga, et takistada "tohutu hulga" relvade toimetamist Valgevenesse.

Ta lisas, et tundmatud isikud kavandasid ka riigitelevisiooni tegelase Grigori Azarenoki tapmist. Lukašenko väitel olevat tahetud meest eelmisel ööl röövida ja tal keel ära lõigata.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: