Donald Tusk naasis Poola poliitikasse

Foto: SCANPIX/DAMIAN BURZYKOWSKI/imago images

Euroopa Ülemkogu endine eesistuja Donald Tusk naasis Poola poliitikasse. Tusk asub juhtima opositsioonis olevat Kodanikuplatvormi, mida ta kunagi luua aitas.

Paljud erakonnaliikmed loodavad, et kunagine peaminister Tusk annab parteile uue hingamise ja aitab kindlustada Poola tuleviku Euroopa Liidus. Praegune võimupartei Õiglus ja Õigus on Euroopa Liiduga üha suuremasse vastuollu läinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kodanikuplatvormi toetus on praegu väga madal. Kriitikute sõnul tuleks neil rohkem kaasa haarata noori ja vähemedukaid poolakaid. Valimised on Poolas 2023. aastal. Tusk lubas kurjusega valitsevat Õigust ja Õiglust võita.

"Minu naasmine on kindel veendumus ja seda ei muuda miski. Kodanikuplatvorm on asendamatu. Seda on vaja mitte kui mälestust, vaid kui jõudu, mis võidaks meie tuleviku eest peetava võitluse Õiguse ja Õigluse vastu. Ilma Kodanikuplatvormita võidulootust pole," sõnas Tusk.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: