Otse teisipäeval kell 9.30: kuidas vältida finantspettuse ohvriks langemist

Finantsinspektsioon
Finantsinspektsioon Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Finantsinspektsioon korraldab teisipäeval algusega kell 9.30 veebiseminari "Petuskeemide ja finantskelmuste ohtlik maailm", kus oma ala eksperdid jagavad nõuandeid aina kavalamaks muutuvate kelmide vältimiseks, selgitavad, kuhu häda korral pöörduda ning arutlevad ka praeguse karistusraamistiku kitsaskohtade üle. Seminari saab jälgida ERR-i uudisteportaalis.

Veebiseminaril kõnelevad finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer, politsei- ja piirivalveameti majanduskuritegude büroo juht Leho Laur, pangaliidu juht Allan Parik ning riigiprokurör Sigrid Nurm.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juhi Leho Lauri sõnul teevad praegu enim muret läbimõeldud skeemid, kus kelmid asuvad välismaal ja kannatanutelt väljapetetud raha riigist kiirelt välja viivad.

"Praegust olukorda iseloomustab skeemide rohkus. Konkreetsest skeemist sõltumata on oluline, et inimene oskaks end kaitsta. Kõige lihtsam viis selleks on kelmidega vestlusesse mitte asuda ning kahtlane telefonikõne koheselt lõpetada," sõnas Laur.

Sageli esitlevad petturid end telefoni teel pangatöötajatena ja räägivad, et toimunud on mingit sorti küberrünne või inimese kontol märgatakse kahtlast tegevust ning küsitakse kontole ligipääsemiseks vajalikke andmeid.

"Oluline on meeles pidada, et pank ei küsi mitte kunagi inimeselt telefonitsi tema PIN-koode või muid kontole pääsemiseks vajalikke andmeid," märkis pangaliidu juht Allan Parik ja lisas, et see on info, mida telefonikõnes kunagi jagada ei tohi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: