OSCE parlamentaarne assamblee avaldas Ukrainale toetust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lipud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE)

OSCE parlamentaarne assamblee avaldas Austrias Viini aastaistungil toetust Ukrainale.

Eesti delegatsiooni juht Mati Raidma ütles, et Vene Föderatsiooni destabiliseerivat sõjalist kohalolekut Ukraina lähistel ja Krimmi ajutist okupeerimist hukkamõistva resolutsiooni vastuvõtmise näol on tegemist assamblee liikmete tugeva toetusavaldusega Ukrainale.

"On hea meel, et õnnestus avaldada toetust regionaalsele julgeolekule ja Ukraina püüdlustele taastada oma territoriaalne terviklikus rahvusvaheliselt tunnustatud piirides," ütles Raidma.

Tema sõnul illustreerib arutelude teravust ka fakt, et Venemaa delegatsioon ei aktsepteerinud otsust ning lahkus pärast selle hääletust parlamentaarse assamblee istungilt.

Istungil võeti vastu veel kaks erakorralist resolutsiooni. Hollandi algatusel võeti vastu resolutsioon "Üldised seiskohad seoses Valgevene teisitimõtlejatega" ning Ameerika Ühendriikide algatusel küsimus, mis käsitleb toimetulekut vihkamise, sallimatuse, vägivalla ja diskrimineerimise suurenemisega OSCE regioonis.

Aastaistungil valiti assamblee uueks presidendiks Rootsi delegatsiooni asejuht Margareta Cederfelt.

30. juunist kuni 6. juulini hübriidvormis toimunud aastaistungil osalesid veel Eesti delegatsioon liikmed Heljo Pikhof ja Marko Šorin.

OSCE parlamentaarse assamblee eesmärk on rohkem kaasata liikmesriike Euroopa poliitika- ja julgeolekuküsimuste lahendamisse ning suurendada parlamendisaadikute vastutust ja mõjujõudu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: