Pühapäevaks tõmbub kõrvetav palavus pisut tagasi

Foto: Siim Lõvi /ERR

Võrreldes laupäevaga tõmbub pühapäevaks palavus veidi tagasi ning mõnel pool võib ka hoovihma sadada.

Pühapäeva öösel nihkub Eesti kohale pilvede vöönd, aga sadu annavad vähesed, välistatud pole äike. Tuul pöördub kagust edelasse ja läände, puhudes 2 kuni 7, saartel ja läänerannikul iiliti 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 18 kuni 23 kraadi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hommikul on nii selget taevast kui ka pilvelaamu. Saartel võib ka veidi vihma sadada. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis 19 kuni 22, ida pool kuni 25 kraadi.

Päeval vaheldub päike pilverünkadega, mõni üksik saadab ka sajuhoo alla, äike on ka võimalik. Puhub läänekaare tuul 2 kuni 8, põhjarannikul iiliti 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 23 kuni 28 kraadi, Viru-, Põlva- ja Võrumaal võib 30 lähedale tõusta.

Õhtu on enamasti selge ja mõõduka läänekaare tuulega. Õhusooja 22 kuni 26 kraadi.

Edasi teeb ilma kõrgrõhuala. Ööl vastu esmaspäeva jahtub õhk 15 kuni 17 kraadini, päikeseline päev aga tõstab õhusooja 28-29 kraadini.

Nädala edenedes lisandub sooja. Päeval tõusevad termomeetrinäidud üle 30 kraadi ja ööd ei too ka värskendust. Küll aga kerkib päev-päevalt juurde pilverünki, mis õhtu poole sajuküpseks saavad. Äikesepilvede all langeb temperatuurifoon 20 lähedale.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: