Saabuv nädalavahetus jätkub palavas

Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval ja pühapäeval jätkuvad kuumad ilmad, Kagu-Eestis võib oodata üksikuid vihmahooge. Temperatuur ulatub sisemaal 31 kraadini ja Soome lahe rannikul 23 kraadini, uuel nädalal on päevasel ajal valdavalt 22 kraadi.

Inglismaalt tulev tugevnev kõrgrõhkkond tagab laupäeval päikesepaiste, vaid Kagu-Eestis võib esineda üksikuid sajuhooge. Ööl vastu pühapäeva asub Eesti poole teele Norra merel oleva madalrõhkkonna lohk, mis jõuab pühapäeval oma servaga Soome lahe kohale.

Pühapäeval on temperatuurid veel kõrged, aga madalrõhulohu servamööda on saabumas jahe õhumass, mis toob uue nädala alguses kuumusele pisut leevendust.

Öö vastu laupäeva on selge või vähese pilvisusega ja sajuta, vaid Kagu-Eestis võib öö hakul kohati hoovihma sadada ja paiguti tekib udu. Puhub põhjakaare tuul 1-7, saarte rannikul öö hakul põhja- ja loodetuul 6-10, puhanguti 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 14 kuni 20, rannikul kohati kuni 23 kraadi.

Laupäeva hommik tuleb päikesepaisteline, näha võib mõnda üksikut pilve. Puhub põhjakaare tuul 1-8 meetrit sekundis ja õhutemperatuur on 21 kuni 23 kraadi.

Ka päev on enamasti selge või vähese pilvisusega ning jätkuvalt võib Kagu-Eestit tabada mõni üksik vihmahoog. Puhub läänekaare, rannikul põhjakaare tuul 2-9 meetrit sekundis ja sooja on 26 kuni 31 kraadi, Soome lahe rannikul kuni 23 kraadi.

Laupäeva õhtu on juba kõikjal sajuta ning puhub rahulik läänekaare tuul 1-8 meetrit sekundis. Temperatuur jääb 24 ja 27 kraadi vahele.

Pühapäeval on paiguti oodata lähenevast madalrõhulohust vihma ja uuel nädalal saju tõenäosus suureneb. Uue nädala keskmised teperatuurid jäävad öösel 12 ja 14 kraadi vahele, päeval on valdavalt 22 kraadi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: