Ööpäevaga lisandus 64 positiivset testi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3079 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 64, mis moodustab 2,1 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul avati haiglates kaks uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 17 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 61 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased üheksa inimest (52,9 protsenti). Surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 27 inimesel. Harjumaa uutest nakkusjuhtumitest 21 on Tallinnas. Ida-Virumaale lisandus kaheksa, Tartumaale kuus, Jõgevamaale viis, Raplamaale kolm, Põlvamaale ja Võrumaale kaks, Järvamaale, Lääne-Virumaale ja Saaremaale üks. Teistes maakondades uusi nakatumisi ei avastatud. Kaheksal juhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 48,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,4 protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 4996 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 595 102 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 515 674 inimesel.

Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 68,2 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsenti vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: