FI keelas Cresco Väärtpaberitel uute klientide teenindamise

Finantsinspektsioon
Finantsinspektsioon Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Finantsinspektsioon keelas teisipäevast AS-il Cresco Väärtpaberid uutele klientidele investeerimisteenuste ja investeerimisteenuse kõrvalteenuste osutamise, kuna ettevõte pole avalikustanud majandusaasta aruandeid.

Finantsinspektsiooni otsus põhineb asjaolul, et Cresco ei ole nõuetekohaselt avalikustanud 2019. ja 2020. majandusaasta aruandeid ja nendega seonduvaid dokumente.

Finantsinspektsiooni juhatuse liikme Siim Tammeri hinnangul ei ole Cresco käitumine kohane finantsjärelevalve all olevale isikule.

"Majandusaasta aruanded ja nendega seotud dokumentide avalikustamine teenib olulist avalikkuse teavitamise funktsiooni. Finantsinspektsioon on korduvalt määranud Crescole vastavate kohustuste täitmisele suunamiseks sunniraha, kuid seni ei ole see oma eesmärki täitnud ja aruanded on endiselt avaldamata, mistõttu tugevamate järelevalveliste meetmete rakendamine oli finantssektori eesmärke arvestades vältimatu," ütles Tammer. 

Cresco praegustele klientidele midagi ei muutu ja ettevõte võib neile investeerimisteenuseid edasi osutada.

Investeerimisteenuste ja investeerimisteenuste kõrvalteenuste osutamise keeld uutele klientidele jõustus teisipäevast ja kehtib seni, kuni ettevõte on aruanded nõuetekohaselt avalikustatud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: