Ööpäeva jooksul tuvastati 96 nakatunut

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Inimesed järjekorras eelregistreerimata vaktsineerimisel Talinna keskturul. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2768 koroonaviiruse proovi, millest viirus tuvastati 96 juhul, mis on 3,5 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul avati üks uus COVID-19 haigusjuhtum, haiglaravi vajab 14 patsienti, mis on ühe võrra vähem kui ööpäev tagasi. Intensiivravil on kolm inimest (ööpäev tagasi kaks), üks neist on juhitaval hingamisel.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 58 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 6 inimest (46 protsenti).

Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1271 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 57,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,5 protsenti.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 46 inimesel. 31 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 18, Pärnumaale üheksa, Jõgevamaale viis, Viljandi- ja Ida-Virumaale kolm, Valga- ja Järvamaale kaks, Hiiu-, Lääne-Viru-, Põlva- ja Raplamaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Neljal juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

Ööpäeva jooksul manustati 8161 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 605 839 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 528 226 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 54,9 protsenti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: