Finantsinspektsioon hakkas taas hoiatusteateid avaldama

Finantsinspektsioon
Finantsinspektsioon Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Finantsinspektsioon hakkas neljapäeval taas oma kodulehel avaldama hoiatusteateid ettevõtete kohta, kelle puhul kahtlustab inspektsioon ebaseaduslikku tegevust. Finantsinspektsioon peatas veebruaris hoiatusteadete avaldamise, kuna riigikohtu hinnangul polnud neil seaduslikku alust seda teha.

Peale seaduse täiendamist on finantsinspektsioonil taas õigus hoiatusteateid avaldada.

"Finantsinspektsioonil puudub küll otsene kohustus hoiatusteateid teha, kuid me peame inimeste hoiatamist võimalike kelmide ja punutud petuskeemide eest finantssektoris oluliseks ja seetõttu jätkame oma võimaluste piires ka vastavate menetluste läbiviimist ja hoiatusteadete avaldamist," rääkis finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer.

Enne hoiatusteate avaldamist võib finantsinspektsioon teha päringu ettevõttele, keda õigusrikkumises kahtlustatakse.

"Hoiatusteadete puhul on tarbijate panus väga oluline, kuna keelatud finantsteenuste kohta laekub suur osa infost finantsinspektsioonile just neilt. Julgustan inimesi andma meile märku oma kahtlustest," ütles Tammer.

Kuna hoiatusteateid on veebruarist alates kogunenud palju, siis avaldatakse neid järk-järgult. Esimesena pannakse finantsinspektsiooni kodulehele üles Eesti ettevõtteid puudutavad hoiatused, kodulehel avalikustatakse ka teiste Euroopa Liidu finantsjärelevalveasutuste hoiatusi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: