Ööpäevaga tuvastati 84 uut koroonapositiivset

Vaktsineerimisbuss Sillamäel.
Vaktsineerimisbuss Sillamäel. Autor/allikas: Ago Gaškov

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2842 koroonaviiruse proovi, millest positiivseks osutus 84 ehk 3 protsenti testide koguarvust.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 65,4 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,8 protsenti, teatas terviseamet.

Ööpäeva jooksul uusi COVID-19 haigusjuhtumeid ei avatud, haiglaravi vajab 18 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 59 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased kümme inimest (55 protsenti).

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 48 inimesel. 35 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 11, Pärnumaale neli, Viljandimaale kolm, Ida-Viru-, Lääne-, Valga- ja Võrumaale kaks, Hiiu-, Jõgeva-, Põlva-, Rapla- ja Saaremaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Viiel juhul rahvastikuregistrijärgne elukoht puudus.

Ööpäeva jooksul manustati 7753 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 612 683 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 538 011 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 55,4 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: